ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 17.04


У Полтаві провели великодній ярмарок і "Свято Паски". ФОТО

Великодній ярмарок розгорнули волонтери "Полтавського батальйону небайдужих" поруч зі Свято-Успенським кафедральним собором. Разом із ним триває фестиваль "Свято Паски" та конкурс великодніх композицій.

Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько

Народні співи й танці, яскраві великодні композиції, сувеніри, вишиванки, майстер-класи, забави, напої та наїдки – так полтавці традиційно відзначили другий день Великодня на площі поруч із полтавським Свято-Успенським собором.

Традиційно, сьомий рік поспіль Полтавська Єпархія, за підтримки Управління культури Полтавської ОДА, провела фестиваль "Свято Паски", який охоплює виступи творчих колективів міста й області, а також конкурс великодніх композицій.

Гостей свята вітали такі знані творчі колективи, як пісенно-танцювальний ансамбль "Полтава", вокальні студії "Країна мрій" та "Домінус", заслужений артист України Валерій Соколик і народна артистка України Наталія Хоменко. Поруч із професійними колективами виступили чотири колективи з парафій: храму Воздвиження Хреста Господнього (с. Мгар Лубенського району), Свято-Преображенського храму (смт Нові Санжари), Свято-Троїцького храму " (с. Хитці Гадяцького району) та церковний хор Свято-Покровського храму (с. Стовбина Долина Новосанжарського району).

Приїхали практично всі райони області – ті, в яких є наші парафії. Вони приготували великодні композиції. Приємно, що кожного року якість цих композицій покращується: запозичують щось нове один в одного, фантазують, розвиваються

– розповів секретар керуючого Полтавською єпархією прот. Іван Орловський.

Гран-прі конкурсу отримала композиція Мгарського храму Воздвиження Хреста Господнього. Перше місце поділили між собою одразу три учасники: Свято-Троїцька парафія села Хитці Гадяцького району, храму Апостола і євангеліста Іоанна Богослова села Мачухи Полтавського району та Полтавський національний педагогічний університет.

Ми вже вдруге показуємо карту писанок – це обласний проект "Полтавщина великодня. Тут представлені типові писанки регіонів України. Наші студенти традиційно також проводять майстер-класи з мистецтва створення писанок – діти залюбки беруть в них участь  

– розповіла декан факультету технології та дизайну ПНПУ Валентина Титаренко.

Окрім майстер-класу з розпису традиційних великодніх яєць, діти залюбки долучалися до ліплення веселих фігурок – курчат та зайців  – із пластиліну, а також малювали. Чи не найбільший ажіотаж викликав дитячий майстер-клас від справжніх поліцейських: патрульні разом із дітлахами виготовляли світловідбиваючі картинки, які в темну пору року допомагають водіям вчасно помічати юних пішоходів коли ті переходять вулицю.

Ми з дітками виготовляємо флікери (світловідбиваючі елементи на одязі – прим. авт.). У нас проходить флешмоб за безпеку дорожнього руху. Флікери допомагають пішоходам – учасникам дорожнього руху – позначити себе, щоб водії теж їх бачили. Дітки виготовляють смішні аплікації, які носитимуть на шиї. Зазвичай, діти вдягають просто світловідбиваючі стрічки, але ж усміхнені звірятка, яких діти зробили власноруч, набагато веселіші

– пояснила учасник майстер-класу, поліцейська першої роти, капрал поліції Катерина Жегелій.

Не сумно на ярмарку було не тільки дітлахам, але й їхнім батькам. Для тих хто любить екстрим установили тролей. До уваги гостей, які надають перевагу більш спокійному відпочинку, волонтери Полтавського батальйону небайдужих облаштували торжище. Можна було придбати прикраси, сувеніри, листівки, картини, святковий декор і навіть старовинні автентичні рушники та вишиванки.

Ми збираємо по селах колекцію давніх вишиванок та рушників, що створювалися невтомними руками українських жінок. Пропонуємо полтавцям придбати давні українські сорочки, вишиті у традиційних техніках натуральними нитками на справжньому домотканому конопляному полотні та коленкорі. Є в нашому асортименті також українські хустки

– розповіла волонтерка ПБН Олена Лаптєва.

Окремої уваги заслуговують ярмаркові страви: полтавські галушки, млинці та віденські вафлі, шашлик, ковбаски, бограч, каша й плов. А ще - солодка випічка, бублики-сушки, узвар, глінтвейн… Асортимент – на будь-який смак. Страви, приготовлені волонтерами, давно завоювали популярність серед полтавців: за глінтвейном шикуються черги, випічку замовляють заздалегідь, галушки беруть навіть із собою – щоб почастувати родичів, які не потрапили на свято.

Ми з друзями беремо з собою онуків та приходимо на кожен благодійний ярмарок біля собору. Тут не тільки можна придбати подарунки, але й дуже смачно поїсти — обідаємо ми теж на ярмарку 

– поділилася враженнями від свята полтавка Галина Петрівна.

Кошти, зібрані під час проведення благодійного ярмарку, волонтери планують спрямувати на адресну допомогу — для лікування  пораненого атовця, що втратив ногу, а також на потреби військових підрозділів, які проходять службу в зоні АТО.

Великдень, свято, ярмарок, концерт, конкурс, ПБН

За темою:

  • У Полтаві проведуть Великодній ярмарок
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.