ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:00 14.08


У Полтаві реабілітують переселенців за методом Мюррей

У Полтаві працює центр психологічної реабілітації за методом Мюррей. Тут внутрішньо переміщені особи безплатно можуть пропрацювати свої травми на лекціях, групових обговореннях та арт-терапевтичних заняттях.

З січня 2023 року допомогу отримали 300 осіб, ще 75 зареєструвалися.

Про це Суспільному розповів директор благодійної організації "Вихід Є" Руслан Ільченко.

Жителька Дергачів, що в Харківській області, Світлана Стрілець виїхала з-під обстрілів до Полтавщини. Каже, що і через рік жінка має проблеми зі здоров’ям. Пройти реабілітацію їй порадила сусідка.

"Рік ми тут (на Полтавщині – ред.) пожили, адаптувалися. Але біль залишився, я не розумію, що зі мною. Нервозність, я зриваюся на дитині. Головні болі, слабкість в тілі, і я зрозуміла, що щось треба робити. Обирати якийсь табір. Вона (сусідка – ред.) мені сказала: "Якщо ти обираєш табір, то я тобі надсилаю в телеграм таку звістку, тут класний реабілітаційний центр є", – каже переселенка з Харківщини Світлана Стрілець.

Приміщення закладу психологічної реабілітації. 

Реабілітацію Світлана проходила в полтавському центрі "Вихід Є".

Координаторка програми Наталія Шамота розповіла Суспільному, що заклад 18 років працює з психологічними травмами.

"Допомагали, тому що люди також мали травми з дитинства. Вони могли відчувати страх від того, що тонули, було якесь насилля від батьків. Також люди могли втратити близьких, розлучитися, могли бути особистісні проблеми", – говорить координаторка програми Наталія Шамота.

За словами директора Руслана Ільченка, у центрі працюють з глибокими психологічними травмами за методом Мюррей та готують відповідних фахівців З людьми, що постраждали від війни почали працювати з січня 2023-го року, говорить Ільченко.

Кібнати, де проживають учасники програми. Суспільне Полтава

"Це дуже потужна програма для роботи з травмованими людьми.У нас 25 осіб заїжджає, два тижні проходить, ми з ними попрацювали, і заїжджає нова група. Так ми випустили 12 груп, тобто вже 300 чоловік з січня (2023-го року – ред.), – розповідає директор БО "Вихід Є" Руслан Ільченко.

Програма пропонує різні способи роботи з травмою: від класичних занять до фізичних активностей. Всі запропоновані заходи є обов’язковими до виконання, оскільки тільки так можна допомогти, розповів психолог Рубен Мелітян.

"Це лекції, групи з завданнями та вечірні групи на шерінг (обмін емоційними переживаннями – ред.) почуттів. Входить і арт-терапія. Заїзд – 25 людей поділяється на кілька терапевтичних груп. В кожній терапевтичній групі працює психолог і терапевт", – каже психолог Рубен Мелітян.

У закладі ВПО безплатно можуть два тижні проживати та пропрацьовувати свої травми. Суспільне Полтава

Така програма реабілітації є безплатною для внутрішньо переміщених осіб, говорить Руслан Ільченко.

"Люди, які приїжджають по реабілітаційні послуги, для них це все безплатно. Фінансування відбувається, здебільшого, завдяки німецькому фонду «Humedica e.V.» і є частина внеску нашої міської громади. Міська рада, депутати виділили 650 тисяч гривень", – говорить директор БО "Вихід Є" Руслан Ільченко.

За словами Руслана Ільченка, нині на курс реабілітації зареєструвалися додатково ще 75 людей.

допомога, ВПО

За темою:

  • У Горбанівському геріатричному пансіонаті обладнали місця для проживання ВПО
  • Українським військовим полтавські прокурори передали ще три автівки
  • Із 1 жовтня на Полтавщині запрацюють "Пункти незламності"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.