ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 23.10


У Полтаві розкривають таємниці масонів

Серед численних пішохідних екскурсій, які пропонують туристичні агенції міста, є й така, яка розповідає історію полтавської еліти минулих сторіч – "Таємниці полтавських масонів".

Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько

Розпочинаючи екскурсію на Інститутському пагорбі, екскурсоводи розповідають про започаткування масонської ложі "Любов до істини". Вона офіційно проіснувала в нашому місті недовго – з 1818 по 1819  роки та була заборонена наказом імператора Олександра І, разом з іншими масонськими організаціями як така, що підриває основи державності російської Імперії.

Засновником ложі був відомий публіцист і громадський діяч Михайло Новіков, серед дійсних її членів – Семен Кочубей, Володимир Тарновський, Іван Котляревський.

Утім, історію полтавського масонського руху простежують набагато раніше – від родини останнього гетьмана України Кирила Розумовського, чия донька Варвара згодом стала дружиною малоросійського генерал-губернатора Миколи Репніна.

Екскурсія розповідає про історію полтавської еліти – відомих культурних та державних діячів, просвітителей, літераторів. Невід'ємною частиною цієї теми є забудова Полтави,  адже до створення нинішніх пам'яток архітектури також доклали руку історичні особистості, чиї імена пов'язують з масонським рухом.

Ідея такої екскурсії належить Анні Шендрик, директору полтавської туристичної агенції "Феєрверк мрій". Анна розповідає, що давно звернула увагу, що в створенні архітектурного обличчя міста взаємопов'язані  і постійно зустрічаються одні й ті самі прізвища – Куракіни, Кочубеї, Капністи, Котляревські, Тарнавські, Лукашевичі. Ці родини об'єднуються і з цього починається новий виток розвитку Полтави – сплеск нової ідеї.

Найцікавіше виходить, що, коли читаєш про масонство Лівобережжя, всі історики пишуть саме про Полтаву. Згадується й Київ, але нашому місту приділяють більше уваги. Також я звернула увагу, що пишуть про Симона Петлюру, який теж має пряме відношення до Полтави. Такий цікавий факт: після переїзду до Києва за деякий час він стає очільником Великої Ложі України. Тобто, виходить, що в Полтаві на той час діяла своя масонська ложа. Ці взаємозв'язки надихнули мене на те, щоб поглянути на історію нашого міста під новим кутом – через біографії тих людей, які створили нове архітектурне обличчя Полтави

– розповіла Анна Шендрик.

Екскурсія триває близько двох годин і пролягає історичними вулицями старої Полтави. Найчастіше замовниками цієї екскурсії є столичні турагенції та корпоративні групи.

Наприклад, днями слідами полтавських масонів прослідували представники однієї з провідних в Україні авіакомпаній.

культура, туризм, екскурсія, історія, масони

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.