ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:16 16.11


У Полтаві розпочалася Перша відкрита обласна філателістична виставка. ФОТО

16-18 листопада у полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського працює Перша відкрита виставка "Полтавафілекспо-2018", присвячена 100-річчю перших поштових марок України.

У полтавському краєзнавчому музеї відбулася визначна подія в історії місцевої філателії, адже відкрита для всіх охочих обласна виставка марок відбувається в нашому місті уперше за багато років.

Основне, що протягом 35 років не було такої виставки, хоча була ідея. І нарешті ми її реалізували. В нас є помічники – наші філателісти, які все це організували, "Укрпошта", обласна адміністрація і краєзнавчий музей

– зазначив голова правління Полтавського обласного товариства філателістів Михайло Меллін.

На 40 стендах представлені майже три тисячі експонатів – близько двох тисяч марок, 500 конвертів і поштових карток. Також тут можна побачити бони (грошові знаки) та довідкові матеріали на тему філателії. Всі експонати – частини приватних колекцій, надані для виставки десятьма різними власниками.

Тут можна побачити  рідкісні та дуже цікаві екземпляри – як відносно сучасні, так і старі, навіть кінця ХІХ століття.

Більшість експонатів – полтавської "прописки", і лише один стенд складається з предметів, наданих харків'янами. На відкриття виставки приїхали також філателісти з Дніпра. В суботу та неділю, планують організатори, відбудеться спілкування членів філателістичних клубів та людей, близьких до колекціонування – очікується приїзд делегацій із Харкова, Кропивницького, Дніпра та Сум.

Будемо спілкуватися, обмінюватися марками – купляти-продавати. Буде можливість знайти щось новеньке, поповнити колекцію

– пояснив Михайло Меллін.

Сам Михайло Валентинович – колекціонер зі стажем, багато років збирав бони (грошові знаки). Але пару років тому захопився марками і, хоча каже, що кількість то не головне, встиг уже зібрати велику колекцію. Більшу, ніж у наймолодшого члена Полтавського товариства філателістів, 18-річного Романа Костецького.

Роман розповів, що почав збирати марки в 11-річному віці завдяки своїй бабусі, і за понад шість років його колекція складається з понад 10 тисяч екземплярів – 25 альбомів. Романа Костецького нагородили спеціальною відзнакою товариства, як наймолодшого філателіста області.

Також були вручені свідоцтва судді І категорії трьом полтавським колекціонерам, членам Спілки філателістів Полтавщини — Анатолію Кравченку, Ігорю Надіну та Юрію Приходьку.

Приурочили "Полтавафілекспо-2018" до історичної дати: нинішнього року виповнилося 100 років, як світ побачили перші п'ять марок Української Народної Республіки – з цього, власне, розпочалася історія української марки.

З цієї нагоди ДП "Укрпошта" випустило спеціальні конверт та парку марку. Конверт першого дня, на якому зображені п'ять перших українських марок випустили накладом лише 400 екземплярів. У Полтаві відбулося урочисте погашення тематичної марки спеціальним штампом. І тут "Укрпошта" зробила унікальне виключення: зазвичай штамп діє лише один день, але цього разу дати було змінено на 16-17 листопада. Тож, погасити марки можна буде й протягом суботи. 

Також на виставці діє точка продажу "Укрпошти", де можна придбати поштові марки, конверти та святкові листівки.

Виставка діє в полтавському країзнавчому музеї імені Василя Кричевського з 10:00 до 16:30 в залі номер 22. У сісідній залі 22-б також діє тематична виставка "Наша марка", присвячена 100-річчю випуску перших українських марок.

колекціонування, філателія, марки, виставка

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.