ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 24.05


У Полтаві санкційні сайти найкраще блокують "Воля" та "Київстар"

У Полтаві найбільшу кількість сайтів, внесених до санкційного списку РНБО, блокують інтернет-провайдери "Воля" та "Київстар". Разом із тим, один місцевий провайдер не закриває доступ користувачам до yandex.ru.

 

Про це свідчать результати тестувань інтернет-блокувань та аналізу даних, проведених у березні 2019 року Лабораторією цифрової безпеки у місті Полтава за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення OONI (Open Observatory of Network Interference).

Загалом тестувалися п’ять основних інтернет-провайдерів міста, які блокують 104, 164, 229, 249 і 251 санкційних сайтів відповідно. Найбільшу кількість ресурсів блокують "Воля" та "Київстар".

Популярні російські платформи "ВКонтакте", "Одноклассники", "Кинопоиск", mail.ru, які входять в ТОП найвідвідуваніших сайтів серед українців, блокують усі протестовані інтернет-провайдери Полтави. Разом із тим, у одного провайдера зафіксована доступність до yandex.ru.

Загалом у березні 2019 року Лабораторія цифрової безпеки перевірила 264 сайти в 22 містах України (за винятком Києва), 162 сайти в ОРДЛО, а також  90 сайтів в анексованому Криму. Загалом тестувалися 70 провайдерів за допомогою OONI (Open Observatory of Network Interference) при підтримці OTF (Open Technology Fund).

OONI – це спеціалізоване вільне програмне забезпечення та глобальна мережа для визначення інтернет-цензури, масового стеження та маніпуляцій інтернет-трафіком, частина The Tor Project.

"Лабораторія цифрової безпеки" — українська громадська організація, що допомагає журналістам, громадським активістам та правозахисникам вирішувати проблеми цифрової безпеки, а також сприяє реалізації прав людини в інтернеті через вплив на державну політику у сфері цифрових прав.

Нагадаємо, два роки тому президент України ввів у дію перше рішення РНБО про санкції №133/2017, яке, зокрема, містить заборону інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі до ресурсів, серед яких популярні соціальні мережі "ВКонтакте", "Одноклассники", сервіси Яндекс, Mail.ru та ін. Пізніше було введено в дію ще два рішення РНБО №126/2018 та №82/2019, які містили інформаційні сайти так званих ДНР/ЛНР, Криму, Росії.

Зауважимо, що юридичний аналіз економічних санкцій у частині блокувань сайтів, підготований Коаліцією "За вільний Інтернет", свідчить, що вони не відповідають українському та міжнародному законодавству. Українські правозахисні та медійні організації неодноразово закликали відмовитись від неправомірних обмежень інтернету та використовувати законні і прозорі способи боротьби з російською пропагандою та кібератаками.

тестування, закон, інтернет, провайдер, санкції, обмеження, Росія

За темою:

  • Захист дітей в інтернеті: полтавці можуть долучитись до Нацстратегії
  • Спортивные события, пользующиеся популярностью в 2019 году
  • Основні переваги мобільного додатку 1xbet для Андроїд пристроїв
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.