ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 05.05


У Полтаві скасували безкоштовний проїзд для переселенців

Підприємство "Полтаваелектроавтотранс" просить переселенців оплачувати проїзд у комунальному транспорті, оскільки через скрутний фінансовий стан не може возити їх безкоштовно.

 

Із 2 травня "Полтаваелектроавтотранс" скасував пільговий проїзд для переселенців. Сьогодні при наданні довідки внутрішньо переміщеної особи кондуктор просить заплатити за проїзд. Така ситуація інколи призводить до конфліктів і образ, бо деякі переселенці посилаються на свій статус і не хочуть платити, пише Полтавщина.

Безкоштовне перевезення пільговиків можна назвати "волонтерським проектом" комунального підприємства, оскільки воно не передбачене законом. Воно не отримує на це додаткових коштів із міського або державного бюджету. Однак, якщо переселенці мають певну пільгову групу, то їх, як і полтавців, перевезуть безкоштовно.

Директор КП "Полтаваелектроавтотранс" Євгеній Зайцев зазначив:

— На початку війни підприємство перевозило із вокзалів людей, яких евакуювали з обстріляних міст. Ми виконували спеціальне завдання в комендантську годину. Оскільки було не зрозуміло, що буде далі в країні, ми вирішили безкоштовно возити переселенців коштом підприємства. Наразі у Полтаві офіційно живуть понад 60 тисяч переселенців. У нас всього до початку війни було 90 тисяч пільговиків. Розумієте, яке це навантаження на підприємство зараз? Через два місяці постало питання збитків. Тому я проаналізував реалії колег в інших містах — ніхто переселенців безкоштовно не возить, тому що немає таких законних підстав. Механізму компенсації також не передбачено. Ми не можемо далі їх возити, бо не вистачить коштів, які передбачені бюджетом. Я повинен виплачувати працівникам заробітну плату, платити податки, комунальні послуги тощо.

У КП "Полтаваелектроавтотранс" не повідомили, який саме розмір збитків зазнало підприємство під час війни.

транспорт, влада, гроші, переселенці

За темою:

  • У Полтаві автомобіль збив пішохода: травмованого госпіталізували
  • Чоловік отримав смертельні травми на залізниці
  • На Полтавщині у результаті аварії загинула людина
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.