ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 27.12


У Полтаві створили перший смарт-музей

Відтепер експонати Полтавського музею імені Василя Кричевського "ожили". Полтава стала першим містом, де з'явився унікальний музейний туристичний QR-маршрут.

Телеком-оператор Vodafone Україна та Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського підписали відповідний меморандум про співпрацю.

 

Суть партнерства - у реалізації на території музею унікальних сучасних технологій та створенні в Україні першого смарт-музею.

Оскільки у музеї проводяться ремонтні та реставраційні роботи, перший крок співпраці - створення унікальної екскурсії на базі технології доповненої реальності (AR) у дворі музею.
Перший експонат, якого «оживив» Vodafone -  половецька «Кам'яна баба», яку свого часу намалював Тарас Григорович Шевченко.
Саме за ескізом художника вид скульптури, яка зараз безголова, була відновлена у цифровому форматі.
Отже, скориставшись підказками на табличці у дворику музею, відвідувачі можуть завантажити спеціальний додаток, навести смартфон на скульптуру та побачити її доповнений вигляд.
Крім того, поруч з експонатом з'являється повна інформація з його описом та історією.

City Routes – це інноваційні пішохідні маршрути у містах України. Маршрути візуалізуються за допомогою кам'яних табличок з QR-кодами та забавними персонажами. Таблички з QR-кодами розташовані біля культурних та історичних пам'яток, кам'яні стрілки вказують шлях до наступної локації, утворюючи цілісний унікальний маршрут. 

Туристичні стежки вже знаходяться у семи містах України: Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Ужгороді, Черкасах та Херсоні.

 

смарт, музей

За темою:

  • Пам’ятник Танк Т-34 у Полтаві перенесуть до музею
  • Полтавський краєзнавчий музей поповнився старовинною вовняною свитою
  • У Полтавському музеї важкої бомбардувальної авіації покажуть новий експонат
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.