ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:59 19.01


У Полтаві створять Ланцюг Єднання до Дня Злуки

День Злуки (об'єднання УНР та ЗУНР) 22 січня у Полтаві відзначать створенням живого ланцюга Єднання від пам'ятника Шевченку до Хреста полеглим козакам. Старт акції - на Білій Альтанці.

Заходи із відзначення Дня Злуки відбудуться в усій Україні, українці з усієї держави о 12:00 візьмуться за руки у своїх населених пунктах, утворивши символічний живий ланцюг.

Традиційно цю акцію проводить ВО "Свобода" та організація "Сокіл". У Полтаві захід стартує від Білої Альтанки і розпочнеться об 11:20.

Акція відтворює Велику Злуку - урочисте оголошення 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві Універсалу про об'єднання УНР і ЗУНР у Соборну Україну( День соборності України). 9 січня 1918 року Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу. А 22 січня 1919 року відбулося об'єднання УНР і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР)

Під час заходу активісти-організатори збиратимуть допомогу для зведеної штурмової роти "Карпатська Січ", яка нині захищає Україну поблизу Донецька.

Лесь ГАВРИЛОВ

злука, Свобода, Карпатська Січ, УНР, універсал, ланцюг, Альтанка, Хрест

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.