ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:45 22.01


У Полтаві триває суд над посадовцями "Полтавафарм"

В Октябрському районному суді триває розгляд корупційної справи відносно представників обласного комунального підприємства "Полтавафарм".

У якості підозрюваних – уже колишній директор КП "Полтавафарм" Валерій Прядко та заступник начальника відділу з економічної безпеки Руслан Гнєздов.

Їх підозрюють у наданні хабара у розмірі 35 тисяч гривень працівнику поліції за неправомірну вигоду, а саме – пришвидшення надання ліцензії підприємству для торгівлі наркотичними речовинами в аптеках. 

Чергове засідання присвятили допиту свідків по справі.

Перший свідок – Леонід Горяєв (працював на той момент заступником начальника організації агентурної роботи управління протидії наркозлочинності). Горяєв каже, що "заминка" у справі була в тому, що представники "Полтавафарму" не надали довіреність, і посилається на постанову Кабміну №469 від 13 квітня 2011 року.

 4 травня зайшли документи на канцелярію ГУНП, ми їх ще не бачили. 12 числа зайшли до управління протидії наркозлочинності, і ще через три дні – 15-го – у мене була розмова з Гриценком, він мені сам зателефонував і каже: ми можемо приступати до роботи. Я йому вже тоді станом на 15 число повідомляв, що у вас відсутня довіреність

 — відзначив Горяєв.

Але в списку необхідних документів цієї постанови немає пункту про довіреність. І як з'ясувалося у ході судового розслідування, документи до ГУНП потрапили ще 27 квітня. А відповідь комунальне підприємство "Полтавафарм" мало отримати у термін до 10 днів.   

Вони нам повинні були дати дозвіл, або відмовити. Ні того, ні іншого не було. В чому відмовити — в нас може щось не в порядку, чи ще якісь причини. Але хоча би причину вони повинні назвати, щоб ми мали час її виправити

 — зазначив Сергій Горбань, свідок, заступник директора КП "Полтавафарм".

У справі фігурувала ще й цифра: нібито сума, яку намагалися передати, склала 270 тисяч гривень.

А все для того, щоб правоохоронець прийняв позитивне рішення щодо надання дозволу аптечним закладам здійснювати діяльність із обігу наркотичних засобів та психотропних речовин.

Колишній директор підприємства Валерій Прядко спростовує цю інформацію, адже невідомо, звідки взялася ця цифра. 

Ви бачили, що свідок, один із поліціянтів, не дуже конкретно висловлювався і дуже багато плутав понять, плутав своє особисте з робочими справами… Наскільки велика відповідальність перед людьми і перед Богом лежить на підприємстві, а тоді б і на них лежала, коли вони затягували час, щоб люди могли дійти до тієї точки, що просто не отримали би знеболюючі. Люди б не могли прооперуватися, тому що засоби для наркозу теж входять в цю категорію ліків — лише по ліцензії

 — сказав Валерій Прядко, обвинувачений.

За його словами, для "Полтавафарм" ліцензія вкрай необхідна, адже наслідки були б катастрофічні. 

Комунальне підприємство  подало повторний лист до ГУНП з приводу ліцензії 2 червня 2017 року. Але, на відміну від попередньої заявки, цю виконали в термін. 

У ході судового дослідження допитали свідків у справі та з'ясували дати.

Наступне засідання назначили на 23 січня – для продовження допиту свідків у справі, повідомляє телеканал "Місто".

Полтавафарм, ліцензія, корупція, суд

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.