ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 06.12


У Полтаві триває суд щодо сутичок біля "газетної арки". ФОТО

6 грудня в Октябрському районному суді Полтави продовжили розгляд справи різанини біля арки "газетного ряду". В суді допитували свідків захисту та обвинувачення.

Судове засідання вів суддя Анатолій Савченко. 

Я тоді був співробітником охоронної фірми "Скорпіон". 3-4 квітня працював на арці, ми охороняли будівельників, ввечері повернувся додому. 5 квітня мені з пульта поступив виклик, що навколо арки мітингувальники, нам оголосили загальний збір...Нам видали жилети, каски і гумові кийки. Приїхали, підійшли через двір, вийшли з кав'ярні, пробралися через натовп до арки, де побачили побитого керівника - Сергія Горбатенка. Стали спиною до арки, щоб захистити керівника. Люди почали нас бити, закидати камінням і палками, пшикати газом. Потім вийшли люди зі щитами, почали забивати скорпіонівців, ми втекли

- повідомив під час слухання безробітний свідок захисту Олексій Жолус.

Він додав, що мета їх перебування під "аркою" -  охорона будівельників, адже їх попередили, що були випадки, коли будівельників били". Близько 8 людей було зі "Скорпіону-2016", троє людей були в цивільному, і свідок з ними не був знайомий раніше. А обвинувачені Євген Усенко і Анатолій Прядко на час подій біля "арки" були знайомі свідку - вони разом їхали одним транспортом, але були в цивільному.

Свідок не бачив, щоб вони когось били і не помітив ножів у когось у руках - лише на землі.

Олексій Жолус наполягає — йшов останнім від "скорпіонівців" та не бачив, що робили його колеги в натовпі попереду. Поліція була, але вона не допомагала - одному з поліцейських поцілили каменем у голову, він упав і "скорпіонівці" допомогли і винесли його з натовпу.

Найактивнішим з протестувальників, на думку свідка, був чоловік великої комплекції в білій куртці з пов'язкою на обличчі, який розмахував кувалдою і намагався нанести ущерб оточуючим.

Наступний свідок - Муляр Лариса, лікарка, мешканка будинку з аркою.

Вона розповіла, що була проти  забудови, тому 5 квітня разом з мешканцями будинку прийшла на мирну акцію. Потім побачила, як підтягнулись охоронці і люди спортивної статури - в т.ч. бачила обвинуваченого Усенка, у чорній футболці й рукавичках, він поводився агресивно і розмахував кийком.

Свідок, як лікар, вважає, що він під впливом алкоголю чи психотропних речовин, бо вирізнявся агресивною поведінкою. Самого  моменту поранення Коби вона не бачила, але викликала для нього "швидку", коли дізналася про поранення. Також Лариса Муляр, свідок обвинувачення, стверджує, що скорпіонівці штовхали протестувальників, ображали нецензурною лайкою. Свідок також вказала на протокол її опитування під час досудового слідства: "Я в протоколі виправила понад 40 граматичних помилок".  

На сьогоднішнє засідання обидва потерпілих не прибули.  Відомо, що Дмитро Юденко не зміг приїхати через погане самопочуття. Представляв потерпілих їх адвокат Микола Сватенко.

Сторона захисту планує залучити до судового процесу ще двох свідків. Але адвокат обвинувачених попросив у суду відстрочку для виклику свідків - за його словами, вони перебувають за межами України і прибудуть в країну лише в січні.

Прокурор Руслан Пічугін вніс пропозицію долучити до матеріалів справи протоколи огляду місця події, покази потерпілих, лікарські довідки про первинний огляд потерпілих, постанову про приєднання до матеріалів розслідування речових доказів по справі та інших документів.

Все перераховане прокурором долучили до матеріалів справи. Наступне засідання призначене на понеділок, 11 грудня.

Нагадаємо, раніше в суді допитали двох охоронців фірми "Скорпіон-2016" Володимира Кулинича та Дмитра Гусєва.

 

суд, газетна арка, свідки

За темою:

  • У Полтаві розвантажили фуру з гуманітарною допомогою
  • У Кременчуці сталася смертельна сварка
  • На Полтавщині відкрили пункти збору "гуманітарки" для харків'ян
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.