ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:39 09.05


У Полтаві урочисто відзначили "Першу хвилину миру"

8 травня о 21:00 в обласному музично-драматичному театрі в рамках всеукраїнської акції "Перша хвилина миру" розпочався концерт майстрів мистецтв Полтавщини.

Понад півтисячі полтавців зібралися вчора ввечері в театрі імені Гоголя, щоб згадати події Другої світової війни та разом відзначити 72-гу річницю з дня підписання акту про капітуляцію Німеччини в цій війні.

8 травня – день пам'яті й примирення. Ми вже втретє проводимо такий захід – саме ввечері, щоб символічно відзначити день і час, коли було ратифіковано акт здачі Німеччини – фактично, укладено мир. Хоча історично зафіксований час ратифікації як 23:01, ми не дотримуємося його до хвилини. Проте, наприкінці заходу запалюємо символічну свічку і проносимо її через залу – це вже загальноєвропейська традиція

– розповів начальник Управління культури Полтавської ОДА Геннадій Фасій.

Під час концерту звучали вірші та пісні про війну, інструментальні твори у виконанні полтавського симфонічного оркестру під керуванням Віталія Скакуна та провідних майстрів сцени. Глядачі також почули твори полтавських авторів – вірш Наталії Святцевої "Пісня про матір" у виконанні артистки полтавського академічного театру ляльок Марфи Буторіної та пісню Олени Білоконь, Марії Бойко й Руслана Білишка "Батальйон небайдужих" у виконанні заслуженої артистки України Олени Білоконь.

Цього травня відзначаємо 72-у річницю перемоги над нацизмом у Європі. У День пам'яті та примирення, в рамках мистецької акції "Перша хвилина миру" вшановуємо земляків, які загинули в боротьбі з нацизмом – у складі Червоної Армії, Української повстанської армії, армій країн-союзниць антигітлерівської коаліції. Перша хвилина миру – не лише символічна акція. На шляху до збереження мирного спокою – це наш головний духовний орієнтир

– сказала ведуча заходу, артистка театру Аліна Синяговська.

Серед глядачів було не дуже багато молоді, зовсім відсутні люди у військовій формі й лише один чоловік – у кітелі з орденами й медалями. Ми познайомилися з ним і розпитали про враження від концерту.

Я військовий, але в Другій світовій війні не воював – мені тоді було лише шість років. Проте, довелося постраждати – мене поранили, коли німці вигнали нас всіх, а моє рідне село Зозулі, що в Шишацькому районі, спалили. Зараз під час концерту знову згадував ті події… Ми з дружиною вперше на такому заході – шкодую, що не знали раніше. Я б назвав наш настрій після концерту одним словом: одухотворені. Дуже раді, що в нас проводять такі заходи

– поділився враженнями полтавець Григорій Зозуля.

На завершення концерту під щемну "Мелодію" Мирослава Скорика у виконанні народного артиста України Юрія Кириченка та симфонічного оркестру через залу театру пронесли символічну свічу пам'яті.
 

культура, концерт, пам'ять, війна, примирення, театр

За темою:

  • "Санта" з ТЦК закликає чоловіків до служби: історія воїна
  • Померла кременчужанка, яка постраждала від рашистського обстрілу
  • Вночі над Полтавщиною збивали ворожі дрони
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.