ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 04.09


У Полтаві увічнять пам'ять загиблих військовослужбовців

На школі № 20 планують полтавці встановити меморіальну дошку Герою України Віталію Грицаєнку. А на фасаді будинку на вул. Соборності, 44 — історику В’ячеславу Липинському

У Полтаві відбулося засідання Комісії з питань увічнення пам’яті. На ній розглянули звернення вдови загиблого військовослужбовця Вікторії Грицаєнко щодо увічнення пам’яті капітана ЗСУ, Героя України (посмертно) Віталія Грицаєнка. На фасаді будівлі школи № 20, що на вулиці Анатолія Кукоби, планують встановити меморіальну дошку. Саме в цій школі навчався Віталій Грицаєнко.

Крім цього до міськради звернувся осередок політичної партії «Сила і Честь» щодо увічнення в Полтаві пам’яті українського історика, публіциста, учасника боротьби за незалежність України у ХХ столітті В’ячеслава Липинського. Члени комісії погодилися встановити дошку на фасаді будівлі по вул. Соборності, 44, де проживав видатний діяч.

 Старший лейтенант, заступник командира полку «Азов» із бойової та спецпідготовки, Грицаєнко Віталій Миколайович загинув 19 березня у бою в Маріуполі. За інформацією, яку зібрало видання «Зміст», Віталій Грицаєнко став добровольцем у 2014 році. Мав позивний «Гоголь», бо його батько — головний інженер театру ім. Гоголя, тож він часто відвідував спектаклі. Спочатку обрав позивний «Козак», але в «Азові» загинув хлопець з таким же, тому Віталій вирішив не випробовувати долю.

Віталій Грицаєнко

З 24 лютого він боронив з побратимами Маріуполь. 27 лютого його група відбила 4 спроби висадки морського десанту ворога, а 1 березня підрозділ «Гоголя» розбив ворожу колону. 15 березня азовці успішно заблокували просування ворога. Особисто Віталій Грицаєнко знищив 2 «Тигра» ворога. 19 березня його група здійснила успішний рейд у тил противника, де знищила ворожий командний пункт, тиловий склад та склад з боєприпасами, танк, 3 БТРи та близько взводу живої сили ворога. 19 березня «Гоголь» загинув від поранень. Його родина чекає на тіло Героя, щоб поховати на Алеї слави у Полтаві.

Віталій Грицаєнко мав 6 нагород:

  • медаль «Захисника Маріуполя» отримав у 2015 році;
  • відзнаку за участь в АТО від Президента України отримав у 2016 році;
  • відомчу-заохочувальну відзнаку МВС України з нагрудним знаком за службу отримав у 2017 році;
  • медаль «За військову службу Україні» отримав у 2017 році;
  • нагородний пістолет «Форт-17» отримав у 2019 році;
  • Звання Герой України (орден «Золота Зірка») посмертно отримав у 2022 році.

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.