ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 06.09


У Полтаві вдруге за рік розквітли каштани. ВІДЕО

У Полтаві несподівано розквітли каштани, які зазвичай квітнуть навесні. Містяни вбачають у цьому добру прикмету, а дендрологи говорять, що це — аномальне явище. 

 

У Полтаві вдруге за рік розквітли каштани. Білими свічками суцвіть вкрите не усе дерево, а окремі гілки. Таке явище можна спостерігати, зокрема, по вул. Соборності та біля педагогічного університету. Містяни вбачають у цьому добрий знак, вважають журналісти ІРТ.

— Каштани коли квітнуть другий раз, це на щось добре.

— У нас в останній час дуже часто цвітуть каштани другий раз, ми радіємо і надіємося, що це — гарна прикмета.

— Можливо, те, що скоро буде перемога? Хотілося б, щоб це означало, що скоро буде перемога України, раз розквітли вже каштани.

Біологи нагадують, — повторне цвітіння каштанів — явище не унікальне, проте це аномалія, яка зустрічається і серед інших рослин.

Валентина Дулій, заступник директора Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді:

"Таке друге цвітіння пов’язане із стресовими факторами для рослин. Це зміна температурних режимів: різке коливання температур вдень і вночі. Дерева скидають листя і на каштанах ми бачимо знову ось такі свічки. Дерево температурні коливання сприймає як зміну пір року — тобто як вже настала весна. Сприяє повторному цвітінню і достатня вологість повітря, завдяки якій дерева отримали більше поживних речовин. Але це повторне цвітіння травмує рослину і ця брунька наступного року не розквітне".

природа, флора, каштан

За темою:

  • Екологи порахували збитки, завдані довкіллю повномасштабною війною
  • На Полтавщині розводять диких кабанів
  • Полтавщина придбає мобільну станцію моніторингу якості повітря
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.