ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 26.09


У Полтаві відбудеться українська прем'єра фільму про Олеся Гончара

Українська прем’єра документального фільму "Олесь Гончар. Слово як зброя" відбудеться у Полтаві 28 вересня (о 19:00) в кінотеатрі "Wizoria-Колос".

 

Цей фільм із тріумфом був презентований у 15-ти країнах світу, а прем’єрний показ в Україні відбудеться у Полтаві.

"Олесь Гончар. Слово як зброя" — український повнометражний документальний фільм режисерки Катерини Стрельченко у жанрі біографічної історичної драми. Створений продакшн-студією "12-й кадр" за підтримки програми "Культурна столиця" (Дніпро).

Фільм розповідає про життя Олеся Терентійовича Гончара, його письменницьку і громадську діяльність, роль в українській культурі та відтворенні Незалежності України.

За сюжетом п’ятеро студентів Дніпровського університету імені Олеся Гончара відправляються у мандрівки, аби на власні очі побачити знакові для літератора місця: у Дніпрі, Харкові, на Полтавщині, у Новомосковську та Києві.

Створені художні реконструкції дають можливість відчути атмосферу минулих літ, зрозуміти мотивацію Гончара, його життєві дилеми на різних життєвих етапах. Роль "душі Гончара" у моновиставі на основі щоденників і листів зіграв актор Дніпровського драматичного театру ім. Тараса Шевченка Олег Олексишин.

Інтерв’ю з експертами, очевидцями, родичами Гончара стали основою для аналізу причинно-наслідкових зв’язків у біографії Гончара, історії України, української культури.

У фільмі згадуються події, які відіграли значну роль у житті Олеся Гончара: Голодомор, Німецько-радянська війна 1941—1945 років, V з’їзд Спілки письменників України, Революція на граніті, проголошення Незалежності України.

Стрічка також розповідає про роботу над знаковими творами Олеся Гончара: новелою "Модри Камінь", трилогією "Прапороносці", романом "Собор" та іншими, а також про наслідки публікації цих творів для самого автора і для України.

культура, історія, кіно, прем'єра, анонс, Олесь Гончар

За темою:

  • Полтавці презентували фільм про Паїсія Величковського. ВІДЕО
  • СБУ викрила полтавця, який займався контрабандою ікон
  • До Полтави завітає відомий письменник і поет Юрій Іздрик 
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.