ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 03.09


У Полтаві відбудуться перші в Україні кінні змагання для дітей з інвалідністю

24-26 вересня в Полтаві відбудуться перші в Україні Всеукраїнські відкриті клубні змагання з дистанційних кінних пробігів та параендурансу.

До Полтави вже завітали судді міжнародної категорії, котрі оцінюватимуть пробіги. Про подробиці майбутніх змагань члени оргкомітету розповіли на прес-конференції.

Змагання проводяться за участі Всеукраїнської федерації кінного спорту в рамках європейських заходів з кінного спорту для людей з обмеженими можливостями, які стартують з 8 вересня по 3 грудня, коли світ відзначає день людей з інвалідністю.

Участь у змаганнях візьмуть діти з обмеженими можливостями, які вже мають досвід верхової їзди, а також діти без особливостей розвитку – організатори заходу наголошують на його інклюзивності. Окремий залік передбачений для ветеранів-атовців. При цьому учасникам надаватиметься супровід різних типів в залежності від потреб і категорії.

Вже зареєструвалися на участь у змаганнях близько 20 учасників – з Полтави, Києва, Львова, Маріуполя та інших міст України.

Змагання відбуватимуться в кількох дисциплінах: дистанційні кінні пробіги, параендуранс та кінне орієнтування на базі кінного клубу "Гуляйполе" в селі Кованьківка Полтавського району.

Окрім, власне, змагань організатори планують і теоретичну частину – тренінги та майстер-класи, на яких розглянуть питання терапевтичної верхової їзди, перспектив її застосування та розвитку адаптивного кінного спорту. На майстер-класи запрошують батьків дітей з особливими потребами, тренерів з іпотерапії та  всіх охочих, хто цікавиться цією темою. Зустрічі відбудуться на базі кафедри соціальної роботи психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка.

Це буде взагалі перший захід з паракінного спорту в Україні. Тобто, до цього часу ніяких паравиїздок, параконкурів, паратриборств та інших таких дисциплін в Україні не було і змагань з таких дисциплін не проводилося. Це абсолютно унікальне явище в Україні і я рада, що цей захід відбудеться на Полтавщині, яка вважається центром українського козацтва, історії, культури й мови

розповіла суддя міжнародної категорії з дистанційних кінних перегонів (Endurance), директорка курсів FEI в Європі, тренерка, членкиня Атестаційної комісії з ДКП ВФКСУ Катерина Щербина.

На відміну від міжнародних дистанційних кінних пробігів, де професійні спортсмени на спеціально тренованих конях за день долають відстань від 80 до 160 кілометрів, в Полтаві відстані будуть значно менші. Діти з інвалідністю долатимуть дистанцію в п'ять кілометрів разом з супроводом.

В 2011 році в Бразилії почали проводити змагання з параендурансу, тоді ж були розроблені правила – саме за ними проведуть і полтавські змагання. Суть їх полягає в тому, що будь-які пробіги – це командний вид спорту. Хоча їде один вершник, у залік йде один вершник і один кінь, але для результату працює ціла команда. В параендурансі, окрім вершника, коня і грумів, до команди додається ще так званий "ескорт". Саме в такій ролі виступлять ветерани АТО, які вже мають досвід роботи з дітьми з особливими потребами та іпотерапії.

На цих перших змаганнях разом йтиме ціла команда: буде йти воїн, досвідчений чоловік, і їхатиме мала дитина, яка має певні особливості, вони долатимуть дистанцію разом, відповідно до чинних правил дистанційних кінних пробігів

– пояснила Катерина Щербина.

Для учасників, які мають великий досвід в кінному спорті та можуть долати більші дистанції без супроводу, довжина траси складе 20 кілометрів. Це, за бажанням учасників,  буде перший кваліфікаційний етап для допуску до міжнародних змагань.

На третій день заходу для ветеранів АТО проведуть змагання в експериментальному виді спорту – кінному орієнтуванні.

Буде розмічена дистанція в 10 кілометрів, на якіq треба буде зібрати 10 міток. Це буде і рівнина, і ліс, і яри, і сосновий бор. Доволі складна траса, яку треба не лише якнайшвидше подолати, зібравши всі мітки – треба прийти до фінішу на коні в задовільному стані, якого ветеринар допустить до підбиття підсумків

розповіла інструкторка з іпотерапії, тренерка з кінного спорту (подолання перешкод), суддя III категорії з TRECу Діана Буланова.

Правила змагань з кінного орієнтування придумували спільно з майбутніми учасниками – ветеранами АТО. Кінний спорт останнім часом набуває широкої популярності серед колишніх атовців, адже це прекрасна реабілітація та відновлення для воїнів.

Власне, ідея влаштувати змаганні належить полтавським атовцям, які вже певний час займаються верховою їздою та набули певного досвіду. Як-от ветеран АТО полтавець Василь Ірха, який після повернення до мирного життя захопився верховою їздою, а потім вирішив допомагати іншим і зрештою став інструктором з іпотерапії.

Але, розповів Василь, певний час ініціативна група не мала джерел фінансування для втілення задуманого. На щастя, за підтримки Ради підприємців Полтави, ідею вдалося втілити в життя – необхідну суму, а це близько 20 тисяч гривень, небайдужі полтавські підприємці з доброї волі передали в оргкомітет.

Організатори розповіли, що участь у змаганнях можуть взяти всі охочі, хто має досвід верхової їзди. Варто зазначити, що всі заходи в рамках Всеукраїнських відкритих клубних змагань з дистанційних кінних пробігів та параендурансу є безкоштовними для учасників.

 

інваспорт, діти, кінний спорт

За темою:

  • Яровий здобув "срібло" на чемпіонаті світу з легкої атлетики у Франції
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.