ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 27.08


У Полтаві відкрилася фотовиставка, присвячена феномену фотографії

У Центрі сучасного мистецтва JUMP відкрилася виставка "Промені й тіні", кураторами якої стали Артур Ароян та Євгеній Аничин. Виставка присвячена феномену фотографії.

 

Для неї існує відповідне українське слово "світлопис". Він створюється самою природою — уловленим світлом в темному корпусі камери на чутливому матеріалі. Фотограф тут скоріше медіум, але медіум з амбіціями творця, який своєрідним чином привласнює об’єкт зйомки й включає його до свого колекційованого Всесвіту", — вважає полтавський меценат, колекціонер і дослідник фотографії Євгеній Аничин, якого цитують Новини Полтавщини.

Магія світлопису існує понад 180 років, і хоча цифрові технології значною мірою витіснили старе розуміння фото, це мистецтво не зникло, навіть переживає новий сплеск масової зацікавленості. Увага до старих методів фотографування ґрунтується не тільки на бажанні відчути себе алхіміком образотворення, але й на цілком практичних перевагах.

Однією з них є правдивість оригінального знімка, який не може бути видозмінений надалі. Так само як і півтора століття тому, в Україні фотографи знімають ландшафти, місто, портрети, війну.

На виставці "Промені та тіні" основу експозиції склали твори з колекції Євгенія Аничина (оригінальні світлини, фотонегативи, листівки та інші друковані видання). Сучасні світлини в різних техніках на різних носіях надали Сергій Шарков, Сергей Назаркин, Алекс Шумейко, Маргарита Фаль, В’ячеслав Самонов, Володимир Колбаса, Роман Юхимчук та інші.

виставка, культура, історія, фотографія

За темою:

  • Полтавців запрошують на виставку-мальовку
  • У Полтаві до Дня міста продемонстрували нову комунальну техніку
  • У Полтаві презентують виставку картин "Станція 45"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.