ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 21.10


У Полтаві відкрили центр з питань неінфекційних захворювань

У Полтаві в межах україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» відкрили Центр знань з питань профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань (НІЗ).

Центр створений на базі Полтавського обласного центру громадського здоров’я за адресою вул. Шведська, 52. Він надаватиме підтримку фахівцям області у питаннях неінфекційних захворювань, стане осередком для проведення навчання та розвитку персоналу, допомагати поширювати сучасну доказову інформацію щодо НІЗ та здорового способу життя.

Координаторка з питань політики україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» Катерина Римаренко розповіла, що ініціатива 2 роки працює в Україні, в 5 пілотних регіонах: Полтавська, Рівненська, Херсонська, Львівська і Дніпропетровська області. Мета знизити рівень поширення неінфекційних захворювань.

«Маємо не забувати, що в Україні високий рівень захворюваності та смертності на серцево-судинні, онкологічні захворювання, діабет, хронічні хвороби легень. Вони мають найвищу частку в структурі смертності. Спричиняють інвалідність та хронічні стани. Психічні розлади теж відносять до неінфекційних хвороб. Ми працюємо не лише з медиками, а й зі школами вчителями, з громадами», — сказала Катерина Римаренко.

Попри вагомий вплив неінфекційних захворювань на тривалість і якість життя людей, в Україні цій проблематиці приділено недостатньо уваги. Центр знань може стати тим осередком, який дозволить консолідувати фахівців та напрацювання у сфері НІЗ та підняти цю тему на вищий рівень.

«Дякую проєкту, що підтримав нас у створенні центру знань із неінфекційних хвороб. Маємо платформу для подальшого спілкування. Проводили анкетування серед різних груп. У громадах плануємо такі тренінги, коли керівництво громад визначатиме проблемні теми в роботі громади для підвищення якості життя мешканців», — розповіла регіональна координаторка україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» у Полтавській області Ніна Дурдикулиєва.

«Суспільне Полтава»

 

здоров'я, допомога, Центр, неінфекційні хвороби

За темою:

  • Полтавщина лідирує за кількістю хворих на COVID-19
  • У 39 громадах Полтавщини аптеки працюють із "Доступними ліками"
  • COVID-19: минулого тижня на Полтавщині померло четверо пацієнтів
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.