ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 04.01


У Полтаві відкрили центр реабілітаційної медицини

 У Полтаві відкрили реабілітаційний центр для пацієнтів, які мали інсульт та травми хребта. Облаштували його на базі обласної лікарні імені Скліфосовського.

Як повідомила Суспільному завідувачка центру Ірина Пчелінцева, із пацієнтами працюватимуть, зокрема, лікарі фізичної й реабілітаційної медицини, логопеди та психотерапевти.

Центр реабілітаційної медицини облаштували в обласній лікарні імені Скліфосовського.

Відвідувати його можуть, зокрема, пацієнти після інсульту та із травмами хребта.

"До цього у нас не було реабілітаційного центру, у нас були фізіотерапевтичне відділення, де ми працювали із хворими, робили реабілітацію, але в нас була лише гостра реабілітація, тобто реабілітували хворих тільки в гострому періоді", — каже завідувачка центру реабілітаційної медицини обласної лікарні Ірина Пчелінцева.

"З 2 січня на базі нашого закладу відкрився підрозділ, відділення, яке розраховане на 30 стаціонарних ліжок. Реабілітувати ми будемо дві категорії пацієнтів – це пацієнти, які будуть приходити до нас амбулаторно, які будуть отримувати електронні направлення від лікуючих лікарів, або від лікарів ФРМ (лікар фізичної та реабілітаційної медицини – ред.), і потребуватимуть такої реабілітації, або для пацієнтів, які розпочали лікування в межах нашого закладу", — говорить заступниця головного лікаря з терапевтичної допомоги обласної лікарні Тетяна Ворошилова.

За словами Тетяни Ворошилової, працюватимуть з пацієнтами, зокрема, лікарі фізичної реабілітації, логопеди, психологи та фізичні терапевти.

"Ми будемо працювати ось на таких апаратах з пацієнтами, у яких є проблеми із руховою активністю. Будемо розвивати м’язову силу, боротися із контрактурою (обмеження рухливості в суглобі ). Коли післяінсультні хвороби, люди втрачають навички ходьби, а сама реабілітація намагається їх навчити ходити й прилаштовувати їх до навколишнього середовища", — розповів фізичний терапевт обласної лікарні Роман Литвинов.

У Полтаві відкрили центр реабілітаційної медицини: що це та хто може звернутися Один з кабінетів у центрі реабілітаційної медицини. фото: Суспільне Полтава "Тут будуть проходити заняття з аромотерапії. Це дуже важливо для психічного і фізичного стану хворих. Це реабілітація середньої активності, у нас вони будуть знаходитися 14 днів і більше, якщо це буде потребувати їх стан", — каже лікарка центру реабілітаційної медицини обласної лікарні Юлія Пальонка.

Облаштували центр за гроші з обласного бюджету.

На обладнання спрямували 60 мільйонів гривень, каже Ірина Пчелінцева.

"А це зараз ми облаштовуємо ще один кабінет фізичної терапії. Наприклад, оце система для відновлення вертикалізації хворого. Це крісло для хворих, які не можуть самі вертикалізуватися. Поступово, знаходячись у ньому, ми піднімаємо крісло, ми привчаємо пацієнта до того, щоб він був у вертикальному положенні", — говорить завідувачка центру реабілітаційної медицини обласної лікарні Ірина Пчелінцева.

За словами Ірини Пчелінцевої, пацієнтів у реабілітаційному центрі прийматимуть цілодобово.

центр реабілітації

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.