ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:32 17.06


У Полтаві відкрили меморіальну дошку Параджанову. Фото

17 червня в Полтаві за сприяння вірменської та грузинської діаспор міста відкрили меморіальну дошку на честь видатного кінорежисера Сергія Параджанова.

Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова

Сергій Йосипович Параджанов (Саркіс Говсепі Параджанян), вірменин за походженням, який народився в грузинському Тбілісі, але більшу частину життя присвятив українському кінематографу. Його називають "сином трьох народів" – вважають "своїм" не тільки українці, але й вірмени та грузини.

Саме тому з ініціативи вірменської діаспори наприкінці 2015 року в Полтаві з'явилася вулиця. що носить ім'я Сергія Параджанова. Про це розповідає представник вірменської діаспори в Полтаві, голова ГО "Ванк" ("храм" із вірменської) Валерій Кірокосьян.

За ініціативою нашої організації було звернення до депутатів Щербанівської сільської ради, на чиїй території знаходиться новий мікрорайон, з пропозицією назвати вулицю на честь видатного українця вірменського походження. Ми також вирішили увіковічити ім'я Сергія Параджанова на меморіальній дошці на першому будинку вулиці

– розповів Валерій Артемович.

Коли розпочалося будівництво нового мікрорайону на межі Полтави та Полтавського району, — розповідає директор компанії-забудовника "Полтавський ДСК" Сергій Фісун, — планували продовжити вулицю Петровського, тут мали бути парні номери. Втім, керівництво будівельної компанії з радістю сприйняло ініціативу започаткувати вулицю на честь видатного українського кіномитця.

Рішення про присвоєння вулиці імені Сергія Параджанова ухвалювали депутати Щербанівської сільської ради. Всі 26 депутатів одноголосно були "за". Не було жодного спротиву чи непорозумінь із боку депутатів, навпаки ми пишаємося, що у нас увіковічили пам'ять людини, яка свою творчістю боролася за України та заявила на увесь світ про український кінематограф

 — зазначив голова Щербанівської сільської ради Ігор Процик.

Хоча будинок номер один по вулиці Параджанова ще не заселений — наразі йдуть внутрішні роботи — повним ходом триває упорядкування прилеглої території. Учора вже висадили перші самшитові кущі, планують розбити клумби та засадити двори деревами. Осторонь не стояла й грузинська діаспора – представники кавказьких народів беруть активну участь в роботах.

Вчора особисто разом із земляками розрівнював землю під майбутні клумби, плануємо ще засіяти газони красивою травою. Будемо допомагати за необхідності, щоб вулиця Параджанова перетворилася на квітучий сад

 — заявив голова грузинської діаспори в Полтаві Рамаз Заркуа.

На церемонію урочистого відкриття меморіальної дошки зібралися представники вірменської та грузинської діаспор, сільської та обласної влади, а також небайдужі представники полтавської громади. Читали вірші, ділилися спогадами про Сергія Параджанова та враженнями про його життєвий і мистецький шлях. За основу ескізу меморіальної дошки взяли фотографію вірменського фотохудожника та особистого друга Параджанова, директора музею кіномитця в Єревані Завена Саргсяна.

Найближчим часом, за словами Валерія Кірокосьяна, громадська організація готує ще одну подію, пов'язану з ім'ям Параджанова – відкриття кімнати-музею в школі-гімназії у Розсошеннцях. Наразі ведуться ремонтні роботи в приміщенні та упорядковуються експонати, серед яких обіцяють сюрпризи й цікавинки – дещо привезуть спеціально з Вірменії.

культура, меморіальна дошка, історія, пам'ять, Сергій Параджанов, вулиця

За темою:

  • На Полтавщині перейменують ще 18 топонімічних об'єктів
  • Благодійний забіг полтавців зібрав більше 25 тисяч гривень для ЗСУ
  • На Полтавщині вшанували пам'ять жертв комуністичного режиму
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.