ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 21.09


У Полтаві відкрили пам'ятний знак

Операції "Френтік" – 75. На честь цієї події у Полтаві на базі Національного військово-історичного музею України відкрили пам'ятний знак. На урочистості приїхали гості не лише з усієї України, а й із США.

Метою цієї операції було завдання масованих авіаційних ударів по важливих військових і промислових об'єктах Німеччини і її сателітів.

Операція «Френтік» - кодова назва спільної радянсько-американської військової операції з човниковим рухом американських бомбардувальників.

Відбувалася вона за трикутником Англія-Італія-Полтава з червня по вересень 1944 року.

Її метою було завдання масованих авіаційних ударів по важливих військових і промислових об'єктах Німеччини.

Із того часу стосунки між Україною, між Полтавою, Миргородом, Пирятином, Новими Санжарами й американськими льотчиками були дуже сильними.

 75 років тому спільні дії американських пілотів, радянських пілотів ознаменували боротьбу проти загального зла. Те зло, яке на той момент намагалося знищити світову цивілізацію.

На теперішній момент українське військо за допомогою західних союзників, зокрема США, виступає фактично щитом Європи.

Директор Національного військово-історичного музею України Андрій Ільєнко розповів: вдячні за допомогу під час Другої світової війни і за підтримку у боротьбі за незалежність.

Поділився: три роки тому спільно з американськими колегами відкрили ще одну невідому сторінку в операції «Френтік» — знайшли і підняли тіло загиблого 6 червня 1944 року лейтенанта військово-повітряних сил США Джона Мамфреда.

Діти загиблих герої на Сході разом із лейтенантами Дмитром Скрипнюком та Володимиром Остапенком відкрили пам'ятний знак та поклали квіти до пам'ятного знаку операції «Френтік».

Закінчилася урочиста частина гімном України у виконанні оркестру «Полтава», повідомляє телеканал «Центральний»

память, Френтік

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.