ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 28.11


У Полтаві відкрили пам'ятник Леву Вайнгорту

28 листопада 2021 року у Полтаві відкрили пам'ятник видатному архітектору Леву Вайнгорту. Його встановили поблизу адмінбудівлі на вулиці Зигіна, а гроші збирали самі полтавці. 

Таке місцезнаходження обрали тому, що земля під пам'ятником знаходиться у підпорядкуванні облради. Тому отримати дозвіл в області було простіше, повідомив Полтавській Хвилі полтавський історик Борис Тристанов.

Пам'ятник зображує Лева Вайнгорта, який сперся на колону. За словами Тристанова, пам'ятник зроблений по відомій фотографії Вайнгорта. "Вона завершує книгу "Провінційний архітектор", укладачем якої я був. На фото він стоїть, обпершись об колону Білої Альтанки", — сказав Тристанов.

За його словами, історія створення пам'ятника починається у 2018 році. "Були меценати, які виступили з ініціативою спорудження пам'ятника. І тоді ми вже долучилися до організації конкурсу. Участь брали чотири скульптори", — повідомив історик.

Вайнгорт був головним архітектором Полтави у 1939-1970 роках. За цей час під його керівництвом відбудували ансамбль Круглої площі та Білу альтанку, звели будівлю театру, меморіал Солдатської слави та інші визначні споруди обласного центру.

пам'ять, історія, архітектор, Лев Вайнгорт

За темою:

  • У центрі Полтави провели марш до дня народження Бандери
  • До 200-річчя Алоїса Єдлічки: полтавський слід композитора
  • Наступний рік вирішили присвятити Сковороді
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.