ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 22.11


У Полтаві відкрили виставку, присвячену Голодомору

В експозиції "Голодомор 1932-1933 років на Полтавщині" більше півсотні документів, що свідчать про причини, хід та наслідки Голодомору в Україні.

Виставка фотографій і документів, присвячених історії Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, відкрилася в Державному архіві Полтавської області до дня пам’яті жертв голодоморів, повідомили на офіційному сайті Полтавської ОДА.

Експозиція складається з двох розділів. У першому розповідається про основні причини, які призвели до Голодомору в Україні й, зокрема, на Полтавщині у 1932-1933 роках. Це і постанови вищих органів влади, місцевих партійних та радянських органів, силових структур, повідомлення друкованих ЗМІ про розгортання мережі ТОРГСИНів у Полтаві, плакати 1930-х років, що розповідають про стратегічні напрямки розвитку політичного та економічного життя країни тощо.

До другого розділу ввійшли документи про перебіг та наслідки трагічних подій 1930-х років. На стендах цього розділу представлено карту України, на якій визначено області найбільших демографічних втрат; порівняльну таблицю переписів населення Полтавських районів за 1926 та 1937 рр. копії актових записів громадянського стану про смерть від голоду у 1932-1933 рр., світлини "командирів" великого Голоду та жертв Голодомору, документальні свідчення про учасників тих трагічних подій.

"Нещодавно виявили ще один документ, яких донині збереглося дуже мало, про голод 1933 року. В ньому йдеться про вилучення метричних книг 1932-1933 рр. І це факт, який засвідчує причини великої смертності",

– розповіла директор Державного архіву Полтавської області Валентина Гудим.

Крім того, в окремих експозиціях розміщені наукові видання за темою "Голодомор 1932-1933 років – геноцид проти українського народу".

голодомор, виставка

За темою:

  • У День памяті жертв голодоморів полтавці шанують загиблих
  • У Полтаві встановили наріжний камінь пам'яті жертв Голодоморів
  • На місці Леніна передумали ставити пам’ятник жертвам Голодомору-Геноциду
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.