ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:45 22.12


У Полтаві відкрили виставку іграшкарства. ВІДЕО

Різьблена, мотана, витинена з паперу, сплетена - все про традиційну іграшку, яку полтавські майстри представили на виставці іграшкарства у Полтавському краєзнавчому музеї .

Культурно-мистецький проєкт «Народна іграшка Полтавщини. Історія. Мистецька традиція. Сучасність» - це результат декількох років роботи колективу Обласного центру народної творчості та наукових співробітників музею.

Наталя Свиридюк, завідувач відділу Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи:

-Ми об’єднали біля 60 майстрів. Це і студенти, і дуже цікаво, що представлені цілі родини.Іграшкарство було у кожному виді народної творчості.

Найрізноманітніше на виставці представлена вузлова лялька Полтавщини. Це той вид іграшкарства, що відроджується й потужно розвивається.

Також на виставці представлені глиняні іграшки з колекції краєзнавчого музею кінця 19- початку 20 століття. Софія - юна майстриня. Вона разом з бабусею створюють іграшки в різних техніках.

Софія Потоцька, майстриня:

-Ми з бабусею робимо мотанки та кукли-леді, які обгортають нитками. Плетіння з природних матеріалів обрала для свого творчого самовираження і майстриня Наталя Дмитренко. Каже, що у них цим займається уся родина.

Наталя Дмитренко, майстриня:

-Ми для хлопчиків робимо родиною мотанки, але іграшки. Це такі козачки, це баранці, це конячки і таке інше. Із натуральних матеріалів, техніка така сама як лялька-мотанка, з тими самими прийомами.

Виставка діятиме до 8 лютого.

виставка, іграшка

За темою:

  • У Полтаві провели книжкову виставку-ярмарок
  • Полтавців запрошують на фотовиставку зі світлинами з Бучі, Ірпеня та Гостомеля
  • Полтавський фотохудожник представив проєкт "Портрети війни"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.