ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 23.08


У Полтаві відкрили виставку унікальних архівних документів

Експозицію "Літопис української державності мовою документів", що відкрилася днями у краєзнавчому музеї, полтавські архівісти приурочили до Дня Незалежності України.

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрили експозицію до Дня Незалежності України – "Літопис української державності мовою документів", повідомили у Полтавській ОДА.

Виставка побудована за хронологічним принципом і складається з трьох розділів. Представлені на ній документи різних історичних періодів ХХ-ХХІ століть від української революції.

За словами начальника відділу інформації та використання документів Державного архіву Полтавської області Тараса Пустовіта, тему намагалися розкрити через полтавців, які долучилися до процесу державотворення.

У першому розділі представили документи, що відображують процеси державотворення першої чверті ХХ ст.
Другий розділ – світлини та документи, які засвідчують боротьбу полтавців проти більшовицького режиму у 1920-1940-х років, участь у русі опору в період Другої світової війни, а також відображують соціально-політичні процеси другої половини 80-тих і початку 90-тих років минулого століття.

Основні документи цього розділу – протоколи екстреного об’єднаного засідання Президіуму Гадяцького повітового виконкому від 9 листопада 1920 року про ліквідацію повстанського загону Леонтія Христового, відозва Холодноярського окружного повстанського комітету від 8 вересня 1920 року до українського народу про скасування радянської влади й утворення нових виконавчих органів.

У третьому розділі представлені документи сучасних процесів державотворення. В ньому відображені події на полтавському Майдані, участь краян в АТО та пошанування героїв.

Триватиме виставка до першого вересня 2019 року.

виставка, архів, документи

За темою:

  • Полтавці створять виставку разом із художниками
  • Відома полтавка презентує унікальні гобелени у Києві
  • У Полтаві відкрилася виставка розпису на платівках
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.