ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:15 10.10


У Полтаві відкрили скульптуру водопровіднику з котом

У Полтаві, в Сонячному парку, 10 жовтня 2020 року відкрили бронзову скульптуру комунальнику з котом. Скульптура є подарунком місту від "Полтававодоканалу" з нагоди 120-річчя з дня заснування підприємства.

Скульптура — це  збірний образ трудівника-комунальника, який вилазить із колодязя. Його назовні чекає кіт. Відкриття відбулося в рамках всеукраїнського конкурсу "Кращий за професією".

Виготовлення скульптури робили в максимально стислі терміни. Право відкрити скульптуру надали Дані Третяку, третьокласнику, чиї батьки працюють на підприємстві.

 

Міська легенда

Під час відкриття скульптури розповіли, що це втілення міської легенди про надзвичайного кота, який став талісманом полтавського водоканалу.

Згідно з легендою, коли 120 років тому збудували перший водогін у Полтаві, працівники водоканалу помітили, що до них постійно навідується кіт. Пізніше вони помітили, що кіт допомагає знайти загублені речі, чи то інструменти, чи навіть гроші. Котик вів власника до давно загублених речей. Пухнастого назвали Найдою, але кіт не реагував на ім’я, яке б більше підійшло кішці, і прізвисько скоротили до Най.

Надзвичайні здібності кота проявлялися все більше і помітили, що він почав мирити людей, чи допомагати знайти свою «половинку» чи повернути втрачене кохання.

Ініціатори встановлення скульптури сподіваються, що котик приноситиме достаток і кохання всім, хто до нього торкатиметься.

Зауважимо, подібні скульптури є у багатьох містах України та світу.

 

скульптура, комунальник, водоканал

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.