ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 28.10


У Полтаві відзначили 75-річницю вигнання нацистів з України

Сьогодні, 28 жовтня, у День вигнання нацистських окупантів з України, полтавці прийшли до Меморіалу Солдатської Слави, щоб вшанувати пам’ять мільйонів українців, життя яких обірвала Друга світова війна.

Біля Вічного вогню на Меморіалі Солдатської Слави з нагоди 75-ї річниці вигнання нацистів з України зібралися полтавці, щоб покласти квіти та вшанувати хвилиною мовчання загиблих у Другій світовій війні українців.

"Ми пам’ятаємо цю страшну війну. Вона ніколи не зітреться з пам’яті українців. 28 жовтня, коли німецьких окупантів вигнали з України, стало особливим днем для нашого народу. Вітаю всіх ветеранів, хто нині ще залишився в живих, тих, хто пережив війну ще дітьми та підлітками, зичу їм здоров’я та добробуту. І нехай ті жахливі події більше не повторяться ніколи",

– сказав заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь.

Серед присутніх був і 88-річний Віктор Закерничний. Колишній військовий розповідає, сам не воював, але допомагав фронту:

"Я народився в Молдові. Коли почалася війна мою сім’ю евакуювали до Росії. Мені тоді було 11 років. Я працював у колгоспі, потім у кузні. Після війни закінчив інженерне авіаційне училище. Мої рідні воювали. Старший брат мого батька був у концентраційному таборі Бухенвальд, а мій дядько пішов на фронт у 1941 році".

 

пам'ять, нацизм, Друга світова

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.