14:10 23.08 1358
Із нагоди Дня Державного Прапора України в Полтаві відбулися урочисті заходи. На площі поряд із пам'ятником Тарасові Шевченку провели церемонію підняття державного стяга та презентували картину "Іван Мазепа".
Участь у заході взяли і керівники області — голова ОДА Олег Синєгубов та його заступниця Катерина Рижеченко.
"Сьогодні вшановуємо синьо-жовтий прапор, один з основних символів Української Держави. Під цим прапором українці боролися та нині продовжують боротьбу за свою свободу й незалежність. Цей прапор об’єднує співвітчизників по всьому світу. Нехай у душі кожного українця завжди будуть повага і шана до нашого синьо-жовтого державного символу", – сказав Олег Синєгубов.
Підняли синьо-жовтий прапор курсанти 2-го курсу Військового коледжу сержантського складу ВІТІ імені Героїв Крут Дмитро Тупік, Анна Капеліста й Анастасія Гнідко. Після закінчення навчання вони поповнять ряди Збройних сил України. Батьки курсантів служили і продовжують службу на сході України, захищаючи кордони нашої держави.
Привітали учасників заходу зі святом пісенно-танцювальний ансамбль "Полтава" та вихованці модельного агентства "Століття краси".
Після завершення заходу всі охочі могли подивитися на картину "Іван Мазепа", створену заслуженим працівником культури України, керівником відділу реставрації Полтавського краєзнавчого музею Валерієм Побоковим. Над нею автор працював майже півтора року. Основний час зайняли підготовчі роботи: вивчення наявної іконографії гетьмана, одягу того часу. Картина виконана у стилі старих козацьких портретів XVII-XVIII століття. Презентували її на подвір'ї краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.
"Гетьман Іван Мазепа – одна з тих особистостей української історії, справжнього портрета якої ми не маємо. Саме портрета автентичного, написаного в його часи. Ще за Петра І почалося систематичне їх знищення. За зберігання портрета чи речей, пов'язаних з Іваном Мазепою, можна було втратити голову чи потрапити до Сибіру, – розповів заступник директора Полтавського краєзнавчого музею з наукової роботи Володимир Мокляк. – У різні часи художники намагалися зобразити гетьмана, як вони його бачили. Є кілька портретів, які датуються роками, коли жив Мазепа, проте зображення досить схематичні. Водночас донині мало хто звертав увагу, що існує портрет гетьмана Мазепи в «Літописі» Самійла Величка. Останній гетьмана знав особисто. Очевидно, саме Величко й виконував це зображення. Так, можливо, воно недосконале в художньому плані, проте відсоток достовірності у цьому портреті, дійсно, є. Саме це зображення й стало основою для нашої картини".
Портрет гетьмана Івана Мазепи розмістять у другому козацькому залі краєзнавчого музею, для якого він і був написаний.
Частина мікрорайонів Полтави залишилася без води
12:15 10.10
На пішохідному переході в Полтаві збили жінку
19:00 09.10
На Полтавщині дві людини померли від COVID-19
17:45 10.10