ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:26 16.09


У Полтаві висадили "дерево дружби" з Ірондеквойтом. ФОТО

У неділю, 16 вересня, в дендропарку посадили дерево дружби - на знак 25 років добрих стосунків із американським Ірондеквойтом - містом-побратимом Полтави.

Полтаву в рамках робочого візиту до України відвідала представниця українських громадських організацій Ірондеквойту (США), нашого міста-побратима Тамара Денисенко. Вона відвідала ветеранський центр, де зустрілася з ветеранами АТО та волонтерами Полтавського батальйону небайдужих, провела зустріч із випускниками міжнародної освітньої програми "Відкритий світ" і на знак 25-річчя дружніх стосунків між містами-побратимами взяла участь у висадженні дерева дружби у дендропарку.

Я приїхала з міста Рочестера навчати українську молодь фінансовій свідомості. Я була вже в Києві, Харкові, Дніпрі, Вінниці. І, звісно, мушу заїхати до Полтави, бо це місто-побратим, із яким дружимо 25 років. Чверть століття тому, у 1993 році в Ірондеквойті ми посадили ялинки пам'яті Голодомору та на знак нашої дружби з Полтавою. Цього року, на превеликий жаль, ця ялиночка всохла. І ми вирішили продовжити ідею й посадити дерево в Полтаві. Щоб наступні 25 років дружба між нашими містами процвітала й росла, і розвивалися наші стосунки між Америкою і Україною

– розповіла співзасновниця відносин міст-побратимів Полтави – Ірондеквойту, членкиня ради директорів Української Федеральної кредитної спілки, співорганізаторка стажування полтавців в США по програмі "Відкритий Світ", членкиня українських організацій Америки Тамара Денисенко.

Обираючи дерево для посадки в КП "Декоративні рослини", зупинили вибір на фінській горобині. Місцину обрали людну: неподалік від входу в дендропарк, обабіч людної дороги, неподалік галявин, де висаджують дерева в пам'ять про видатних людей, чиї імена пов'язані з нашим містом.

Горобина, саме фінська – надзвичайно ошатне дерево, має великі яскраві плоди та жовто-помаранчеве листя. Дуже красиво виглядає восени. Фінська горобина не виростає високою, тож не закриватиме панораму. Хотілося, щоби на під'їзді до парку дерево скидалося в очі

– сказав директор дендропарку Михайло Шлафер.

На горобину пов'язали жовто-блакитну стрічку. Поки що дерево обгородили тимчасовим дерев'яним парканчиком, а згодом там планують встановити пам'ятну інформаційну табличку.

Ірондеквойт – місто з населенням 600 тисяч мешканців, розташоване на берегах озера Онтаріо, на північ від міста Рочестер, штат Нью-Йорк. Рочестер і Ірондеквойт, як міста, розділяє адміністративний кордон, але українські громади цих міст діють як одна. Українська громада в цих містах є одною з найстаріших в Америці і вже відсвяткувала своє сторіччя. Але з роками не загубила свою ідентичність, тож українські світські та релігійні організації в Ірондеквойті та Рочестері активно функціонують. 

У рік проголошення Незалежності України мер Ірондеквойта Фредрік Лепл ініціював пошук міста-побратима та налагодження зв'язків із Україною. Головним завданням стало визнання великого внеску українсько-американської спільноти в розвиток та підвищення рівня життя Ірондеквойта.

Члени комітету пошуку міста-побратима – мер міста Любомир Змігель, Алекс Лодж, Валентина Макогон, Роман Куціль, Мірко Пилишенко, Нік Нечіпуренко і Тамара Денисенко рекомендували історичне місто України – Полтаву. В 1992 році на честь проголошення незалежності України рада міста Ірондеквойт підтримала резолюцію щодо встановлення взаємовідносин із першим містом-побратимом Ірондеквойта – Полтавою.  

До дня вшанування 60-ї річниці Голодомору 1932-33 років в Україні Комітет організував програму та концерт в залі Міського будинку Ірондеквойта, відкрив меморіальну дошку та на галявині перед будівлею насадив блакитні ялини. Крістін Соновитські, громадський діяч спільноти Вашингтона, членкиня американсько-української консультативної ради, яка запропонувала посадити дерева-дружби в рамках американської програми по порятунку дерев "Амерікан Форестрі Ассошіейтед глобал реліф", протягом довгого часу допомагала програмі.

співпраця, місто-побратим, Ірондеквойт, дендропарк, США

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.