ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 09.03


У Полтаві висадили дуб до річниці підписання шведсько-українського союзу

У Полтаві з’явився дуб шведського короля Карла XII. Молоде дерево висадили навпроти музею "Поле Полтавської битви".

 

Перед державним історико-культурним заповідником "Поле Полтавської битви" з’явилося нове деревце. Саджанець назвали дубом шведського короля Карла XII. Його висадили до 315-ї річниці підписання шведсько-українського військово-політичного договору, повідомила заступник директора музею з наукової роботи Людмила Шендрик.

Людмила Шендрик каже: "Цей договір був вже повторно укладений у Великих Будищах 27 березня 1709 року між гетьманом України Іваном Мазепою, кошовим отаманом Запорозької Січі Костем Гордієнком і шведським королем Карлом XII. Цей договір епохальний тим, що Карл клявся не складати зброю доти, доки Україна не буде звільнена з-під влади Московії".

Спочатку дерево, назване іменем шведського монарха, збиралися висадити на його історичному місці, — говорить науковий співробітник музею Сергій Макаренко. Це нинішня територія психіатричної лікарні. Колись там був Малобудищанський ліс, через який Карл XII відступав з поля Полтавської битви.

Сергій Макаренко, науковий співробітник ДІКЗ "Поле Полтавської битви": "Пройшли через цей ліс шведи, і далі дорогу їм перетнуло Малобудищанське болото. Там ставок зараз знаходиться. Шведи кинулися тікати на той берег. Король забрав коня у свого драбанта, вискочив з болота і зник в Малобудищанському лісі. Потім його знайшли метрів за 300 від болота. Він був біля великого дуба".

Згодом на території лісу виріс маєток Віри Ельяшевич і дуб Карла XII став частиною садиби. Проіснував велетень у Полтаві до початку ХХ століття.

Подробиці — в сюжеті каналу ІРТ.

пам'ятник, історія, Швеція, дуб, музей

За темою:

  • Полтавський архів цьогоріч надав доступ до понад ста тисяч сторінок документів часів Другої світової війни
  • Держархів Полтавщини оцифрував історичні документи для генеалогічних досліджень
  • Стародавній скіфський кинджал став музейним раритетом
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.