ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:23 01.07


У Полтаві вперше пройшов чемпіонат із латте-арту

У перший день липня в полтавському кафе "Cofeіn" відбулися перші в Полтаві змагання з латте-арту. Географія учасників досить широка: крім полтавців, приїхали бариста з Києва, Харкова та Сум.

Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info Фото Ольги Стенько та art-eda.info

Бариста змагалися у вправності приготування латте та художній майстерності, адже латте-арт — це мистецтво малювання на збитій молочній піні.

Такі змагання — перші в Полтаві, хоча "Coffeіn " має вже деякий досвід у проведені подібних заходів: минулого року тут же проводили битву аеропресів. Це альтернативний спосіб заварювання кави і перемагає той, хто приготує найсмачніший напій. Тоді пальму першості отримали представники Дніпра.

Суддями нинішнього баттлу стали досвідчені бариста, які мають за плечима престижні фахові здобутки. Це ідейний натхненник баттлу та представник організатора заходу фіналіст чемпіонату України по латте-арту 2017 року (5 місце) полтавець Андрій Купко, учасник всесвітнього чемпіонату з латте-арту в Будапешті (13 місце) та чемпіон України з латте-арту 2017 року киянин Олександр Беницький, а також чемпіон України з латте-арту 2012 і 2014 років харків'янин Руслан Карінашвілі.

Баттли проводилися в кілька етапів. За жеребкуванням 14 учасників розбили на пари і визначили порядок виступів. Кожному конкурсанту за допомогою спеціальних кубиків давали завдання – бариста мали максимально точно відтворити візерунок, який їм випав. На виконання завдання – заварювання еспресо, збивання молока та малюнок – відведено п'ять хвилин. Журі оцінювало роботу за кількома показниками: швидкість, акуратність виконання вправи та художні якості.

Пріоритетом є відповідність малюнку тому, що заданий на кубику. також оцінюємо контрастність: фон має бути темним, малюнок – білий. Елементи мають бути чіткими, без прожилок та розводів. Далі – симетрія, гармонія і розташування малюнка в чашці. Він має бути чітко симетричним, не замалим і не завеликим, а вушко чашки має бути розташоване в положенні "на три години", щоб клієнту було зручно вживати латте і малюнок "дивився" на гостя

– розповів член журі Олександр Беницький.

Оціни виставлялися анонімно, за номером учасника. Кожна пара готувала двічі по одному напою.  Перемогу в кожному етапі віддавали за більшістю позитивних оцінок журі. Якщо за підсумком обох спроб рахунок виходив 1:1, призначалася вирішальна третя спроба.

Якщо на відбірковому етапі і чвертьфіналі малюнки визначали киданням кубиків – це стандартний набір візерунків, що має вміти виконувати кожен бариста, то в на півфіналі завдання ускладнили. Конкурсанти оформити свої твори мали максимально наближено до малюнку і фотографії готового латте – обрали темою птаха пелікана. Причому, кожен учасник готував вже не одну, а одразу дві чашки напою. Таким чином журі мало можливість оцінити не тільки майстерність, але й системність навичок бариста.

За підсумками трьох відбіркових етапів визначили фіналістів. У фіналі ж конкурсанти виконали власні малюнки, які були оцінені за принципами міжнародних конкурсів з латте-арт. Готували одразу два напої, і конкурсант сам визначав, який малюнок в нього вдався найкраще – саме його і представив на суд журі.

Обидва фіналісти – бариста з Києва. Один із них, Олександр Федоров, розповів, що працює в індустрії приготування кави лише рік. Утім, це друге змагання з латте-арту, в якому хлопець бере участь – попередній чемпіонат у нього відбувся два тижні тому в Києві. У Полтаву приїхав за компанію з колегами-бариста.

Минулого року прийшов за оголошенням працювати в кафе. Спочатку просто готував каву, і досить швидко зрозумів, що мені це подобається – я хочу цим займатися в житті. Потім спробував себе в латте-арті. Хоча я не дуже добре малюю олівцем, розпис по латте мене захопив

– розповів Олександр Федоров.

Натомість його колега і конкурент у фіналі Дмитро Розенталь має неабиякий досвід. За вісім років він встиг попрацювати бариста у харківських кав'ярнях та стати бариста-тренером в компанії, яка продає обладнання для кави та проводить фахові навчання, а також вбрав участь у численних чемпіонатах та баттлах.

Приємно спостерігати, що у Полтаві значно зріс рівень культури приготування кави, з'являється багато гідних професіоналів цієї справи та, власне, латте-арту. На попередньому чемпіонаті в Києві змагалися полтавці і я хочу зазначити, що їх рівень був вищий за киян,

– поділився враженнями фіналіст баттлу Дмитро Розенталь.

Жваве обговорення підсумків змагань членами журі тривало досить довго. Фахівці замальовували, вимірювали, рахували – словом, дуже серйозно поставилися до завдання визначити кращого художника по латте. Зрештою, перемогу віддали

Призами найкращим учасниками стали пітчери (молочники для збивання молочної піни) та стімери (автономний пристрій для збивання молока). Надані призи за безпосереднього сприяння власника кав'ярні "Кавун", активного популяризатора кавової культури в Полтаві Андрія Безкоровайного.

Наші "кавунята" також брали участь – ми навіть маємо окремий фонд на навчання та вдосконалення навичок бариста, хлопці й дівчата їздять на змагання по всій країні. Сьогодні, хоч і не отримали призових місць,вони змагалися достойно, а над результатами ще попрацюємо. Незабаром Полтаві варто очікувати ще одних змагань – в "Кавуні". Для нас це дуже важливо, адже напій апріорі має бути якісний та смачний, а ми прагнемо дати клієнтам більше, ніж просто культуру споживання. Художнє оформлення, латте-арт – це вже творчість і спілкування з клієнтом. Ми продаємо не просто смачну каву, ми даруємо позитивні емоції

– зазначив Андрій Безкоровайний.

Після церемонії оголошення та нагородження переможців організатори змагань подарували сюрприз всім учасникам. Бариста отримали змору попрактикуватися в латте-арті всліпу. За допомогою кубика обрали найпростіший малюнок – серце. Приготувавши еспресо та збивши молоко, бариста з зав'язаними очима оформлювали свою напої.

Не у всіх вийшло ідеально, проте було весело. У цій вправі перемогу здобула, перевершивши навіть членів журі, киянка Ніно Музика.

латте-арт, змагання, кава, бариста

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.