ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 12.12


У Полтаві вручили премію імені Миколи Ярошенка

У Полтаві вручили міську премію імені Миколи Ярошенка та відкрили виставку картин із фондів художнього музею “Живопис – моя любов і відрада”.

Головна ідея премії – пошанування творчості художника-передвижника Миколи Олександровича Ярошенка; заохочення молоді до вивчення його мистецької спадщини.

Організаторами премії є управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради та Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Премія заснована Полтавською міською радою за пропозицією колективу Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка для відзначення художників та митців, науковців, працівників культури, працівників засобів масової інформації, громадських діячів та ділових людей регіону.

Рішенням сорок девятої сесії шостого скликання розмір грошової винагороди, що вручається лауреатам премії імені Миколи Ярошенка збільшено до 2500 грн.

Лауреати отримали диплом та нагрудний знак, повідомили в галереї мистецтв Полтави. Премія має шість номінацій, які відповідають напрямкам діяльності самого Ярошенка.

Лауреатами стали:

У номінації "Образотворче мистецтво. Живопис" – полтавська художниця, активна учасниця найрізноманітніших українських і міжнародних мистецьких акцій, виставок, пленерів, член НСХУ з 2008 року, автор романтичних, імпресіоністичних пейзажів, натюрмотів, портретів Алла Тимошенко.

У номінації "Образотворче мистецтво. Графіка" – графік і живописець, член НСХУ з 2008 року. Художниця працює в різних техніках, але особливо її цінують як автора вишуканих акварелей, в яких вона з великим художнім смаком відобажає куточки рідної Полтави Марина Рожнятовська.

У номінації "Образотворче мистецтво. Скульптура" – скульптор, графік, художник монументально-декоративного мистецтва, який усе життя присвятив мистецтву; створений ним у металі образ Марусі Чурай (1974) для полтавців давно став реальним портретом легендарної піснярки. У співавторстві з рядом митців він працював над створенням меморіальних дощок відомим полтавцям — Віталію Шаховцову, Віктору Батурину, Анатолію Щербаку Євген Путря.

У номінації "Громадська діяльність. Організація і проведення мистецьких акцій" – історик, краєзнавець, директор (на громадських засадах) Духовно-культурного центру імені Прп. Паїсія Величковського, який діє при Свято-Успенському кафедральному соборі, автор ідей і організатор таких мистецьких проектів і виставок "Свідки історії", "Українська вишивка — генетичний код нації" —  Сергій Козлов.

У номінації "Наукові праці та дослідження в галузі мистецтва" – кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, автор численних статей присвячених театральному мистецтву, історії Полтавського драматичного театру ім. Гоголя — Людмила Чередник.

У номінації "Сприяння розвитку музею та поповненню колекції Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка" – краєзнавець, історик-аматор, громадський активіст, чия безкорислива допомога музею в науковій роботі сприяє його розвитку в галузі дослідження музейних збірок, що є одним із найважливіших напрямків діяльності музеїв — Володимир Тарасов.

Нагадаємо, премію імені Миколи Ярошенка заснували у 2010 році. Відтоді її не вручали лише у 2014-му. Цьогоріч грошова винагорода лауреатів становить 2500 гривень.

 

премія, Микола Ярошенко, виставка, відзнака, культура, мистецтво

За темою:

  • У Полтаві відзначили лауреатів премії імені Самійла Величка. ФОТО
  • Полтавських журналістів запрошують взяти участь у конкурсі
  • Полтавські вчителі потрапили до рейтингу кращих педагогів України
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.