ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 14.03


У Полтаві вшанували добровольців, але й досі не визнали їх статус

До Дня добровольця в Полтаві влаштували фотовиставку, святковий концерт та відкрили експозицію в Краєзнавчому музеї, присвячену участі наших добровольців у військових діях на Сході України.

Урочиста частина заходів, головним організатором яких виступила Полтавської філія ВГО "Українська асоціація інвалідів АТО", відбулася в Полтавському обласному музично-драматичному театрі ім. Гоголя. На фотовиставці представили світлини, зроблені добровольцями на Сході.

Ці світлини зроблені на початку 2014 року, коли все починалося і тільки формувалися добровольчі батальйони. Звісно, маємо за ці роки багато фотоматеріалу, але відібрали саме ці роботи – вони коротко, але змістовно описують нашу службу

– розповів організатор заходів, голова Полтавської філії ВГО "Українська асоціація інвалідів АТО" Андрій Кошман.

Разом із Асоціацією ветеранів АТО співорганізаторами стали ГС "Координаційна рада  громадських організацій учасників АТО" та Полтавська обласна рада.

Поки це ще не свято, а день відзначення добровольців. Але маю надію, що колись ми цей день відзначатимемо, як справжнє свято

– сказав Дмитро Пономаренко, доброволець "Азову", який воював у складі полку від самого початку бойових дій і до 2015 року.

Гостями акції стали військові, які за власною волею стали на захист України – чи то в лавах добробатів, чи добровільно мобілізувавшись до лав ЗСУ. В залі також можна було побачити волонтерів, кадетів військових навчальних закладів та вихованців юнацьких військово-патріотичних клубів.

Відома волонтерка з Горішніх Плавнів Ксенія Бикова також відвідала захід – щоби не тільки привітати добровольців зі святом, але також щоб звернутися публічно до представників обласної влади.

Я дуже добре пам'ятаю, як в березні 2014 року добробати йшли з Майдану на війну. На них дуже багато чого трималося й тримається досі. Вони воюють  нарівні зі Збройними Силами України, але досі вони не визнані учасниками бойових дій. У Чернівцях обласна рада проголосувала за визнання добровольців учасниками бойових дій, але в Полтаві це питання досі не вирішене. Хоча ще минулого року на облраді були ухвалене питання про створення профільної комісії, але вона не тільки не працює, але навіть не була сформована. Дуже прошу обласну адміністрацію прискорити цю роботу

– заявила Ксенія Бикова у своїй короткій промові.

Під час урочистої частини грамотами, пам'ятними та почесними знаками від облдержадміністрації,  обласної ради та військових комісаріатів були нагороджені добровольці, волонтерські організації та кадрові військові.

Для бійців добровольчих батальйонів організатори підготували спеціальні відзнаки: орден "Лицарський хрест добровольця" та футболки з логотипом "Доброволець АТО".

Цей орден започаткований Всеукраїнським союзом ветеранів АТО, і сьогодні він буде вручений добровольцям, які за покликом душі стали на захист України, коли держава того найбільше потребувала. Також ми від нашого Центру виготовили футболки, які роздали сьогодні учасникам добробатів

 — пояснив представник Центру соціальної адаптації та реабілітації ветеранів та інвалідів АТО Андрій Тимощук.

У святковому концерті взяли участь військові барди – воїни-добровольці, які заспівали власних пісень, а також творчі колективи міста та області. Родзинкою концерту стали виступи Заслуженої артистки України Ярослави Руденко та популярного гурту "Краяни".

Після урочистих заходів гостей свята запросили до Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, де відкрилася виставка, присвячена участі добробатів в АТО, та відбулося нагородження орденом "Лицарський хрест добровольця", після чого всіх охочих нагодували польовою кашею.

волонтерство, добровольці, АТО, війна, відзнака, пам'ять

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.