ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 30.09


У Полтаві вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру

За традицією, 29 вересня Україна і світ вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру. В обласному центрі представники влади та єврейської спільноти вшанували пам’ять жертв нацизму.

 

"На жаль, у Полтаві теж є місце скорботи, де були масові розстріли – парк Скорботної матері. У період німецької окупації в місті знищили близько десяти тисяч людей єврейського походження. 19 місяців повномасштабної війни, нацизм в особі російської федерації знову приніс геноцид на українську землю. Непокаране зло має властивість розповзатися все далі. Тож Бабин Яр – це нагадування, що світ не повинен бути бездіяльним, щоби не допустити подібних трагедій і злочинів проти людства", – наголосив заступник начальника ОВА Ігор Панченко.

Спеціаліст із соціальної роботи благодійної організації "Полтавський єврейський фонд ХЕСЕД НЕФЕШ" Римма Михайлик розповіла, що в Полтаві були розстріляні дві її двоюрідні бабусі з трирічною дитиною.

"Трагедія Бабиного Яру – сторінка історії, про яку ми думали, що вже ніколи не повториться в реальності. Але через 82 роки в нашому житті з’явився новий ворог. І ми тепер, мабуть, ще з більшою силою розуміємо, наскільки страшно помирати тільки за те, що ти не той народ, тільки за те, що ти не та нація, тільки за те, що ти не так живеш. У цей день я хочу низько вклонитися всім своїм пращурам, які розстріляні в усіх містах і селах нашої держави. Вічна їм пам’ять!", – сказала Римма Михайлик (на фото).

Учасники зібрання поклали квіти до меморіалу "Скорботної матері" та вшанували жертв Голокосту.

історія, пам'ять, війна, Голокост

За темою:

  • В Оржиці батькам полеглого військового вручили орден
  • Президент Зеленський вручив орден "Золота Зірка" дружині полеглого полтавця
  • На Полтавщині вшанували пам’ять полеглих героїв
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.