ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 29.11


У Полтаві вшанували пам’ять жертв Голодомору

У суботу, 28 листопада, в День пам'яті жертв Голодомору-геноциду полтавці долучилися до всеукраїнської акції "Запали свічку пам'яті".

На заклик патріотичних сил мешканці обласного центру цьогоріч уперше зібралися біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору-геноциду. Це нове місце пам'яті невинно убієнним нещодавно створили у сквері на розі вулиць Панаса Мирного, Європейської та Кагамлика.

"Для нас це не просто масове вбивство українців тоталітарним режимом СРСР – це штучне знищення господарського, інтелігентного та панського менталітету Нації, який ми розвивали в генах тисячу років. Всі, хто мав особисту точку зору, свою власність, свою позицію, своє мислення – були убиті, щоб лишити керованих рабів, яких мали загнати в колгоспи та комуністичні концтабори! Потрібно піднімати це питання на дипломатичному рівні й вимагати репарацій від правонаступника СРСР – Росії, яка й зараз хоче загарбати Україну. Ніколи не пробачимо вбивцям цей страшний злочин, наслідки якого ми бачимо і в наші дні – приміром відсутність середнього класу", – сказав учасникам акції один із ініціаторів спорудження пам'ятного знаку, депутат міськради Юліан Матвійчук.

Депутат додав, що ініціюватиме всеукраїнський конкурс на проєкт меморіального комплексу у Полтаві, присвяченого пам'яті жертв Голодоморів ХХ століття.

Також перед присутніми виступив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар. Він говорив про те, що штучно влаштований голод був справжнім геноцидом українського народу з боку радянської влади. Згадав і занесення цілих сіл на "чорні дошки" і розстріли та терміни за "три колоски".

Полтавці поставили до пам'ятного знаку свічки та поклали квіти. А також вшанували жертв Голодоморів хвилиною мовчання.

Голодомор, пам'ять, історія, геноцид

За темою:

  • У Полтаві відбудеться музичний фестиваль на честь Лисенка
  • Герою-стрільцю Костянтину Мандриці відкрили меморіальну дошку
  • Україна святкує ювілей геніального Василя Кричевського
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.