ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 14.10


У Полтаві встановили дерев’яну скульптуру козака

Нову оригінальну скульптуру козака вирізали із аварійного клена, який спиляли на одній із вулиць Полтави. Усміхнений козак - у шароварах, вишиванці, з люлькою та шаблею.

Скульптуру козака висотою 2,5 метри створили у Полтаві. Її вирізали із дерева і нанесли спеціальне покриття, аби уберегти від дощу та снігу. Полтавські комунальники встановили її до Дня українського козацтва, повідомляє Суспільне. Полтава.

"Над цією скульптурою працювали 2 тижні. Не хотілося робити класичні суворі речі. Сюди, я думаю, прийдуть діти, їхні батьки. Тому ми підтонували, зробили щось цікаве, щоб можна було пальчиком поторкати, помилуватися", − розказує майстер, що створив скульптуру, Михайло Шлафер.

У Полтаві встановили дерев’яну скульптуру козакаСуспільне  

Висота козака із дерева – понад 2,5 метри. Перевозять її за допомогою трактора. Місце для скульптури вибрали поруч із пам’ятником полеглим козакам. Майданчик тут готують від учора.

"Приїхали, пробурили яму під стовп, квадрат на метр у глибину, забетонували. Сьогодні приїхали, обрізали, скільки треба, просвердлили отвори під саморізи", − каже працівник підприємства "Декоративні культури" Анатолій Вересов.

У Полтаві встановили дерев’яну скульптуру козакаСуспільне  

 

"Є дуже гарні, красиві стовбури. Це наше намагання дати дереву друге життя. Зараз є гарний сучасний інструмент і культура покриття – пропитки, лаки, фарби. Тому зараз є усі можливості для того, щоб використовувати паркову скульптуру для прикрас", − говорить майстер, що створив скульптуру, Михайло Шлафер.

Триматиметься скульптура за рахунок металевого стрижня, до якого її прикріпили. А підніжжя заливають бетоном. Грошей на встановлення козака із міського бюджету не просили, використовували матеріали, які вже були у комунального підприємства, каже керівник Сергій Луценко.

У Полтаві встановили дерев’яну скульптуру козакаСуспільне  

"Виконували тим електроінструментом, який був закуплений навесні цього року. 7,5 тисяч гривень ми витратили. Це коли виготовляли ведмедя-пасічника. А під час робіт і після робіт використовували спочатку масло, щоб деревину пропитати і волога її не псували. І в кінці роботи виконали з оздоблення звичайним лаком", − говорить директор підприємства «Декоративні культури» Сергій Луценко.

Встановили скульптуру у Полтаві до Дня українського козацтва, який відзначають 14 жовтня.

 

скульптура, козак

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.