ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 30.01


У Полтаві встановили пам'ятник російському полководцю Суворову

У Полтаві в музеї важкої бомбардувальної авіації з’явився пам'ятник російському полководцю Олександру Суворову. Раніше монумент стояв на подвір’ї київського військового ліцею імені Івана Богуна.

У мережі обговорюють, в якому напрямку рухається Полтава як «місто рускої слави».

«Полтавська хвиля» розібралася, як монумент потрапив до Полтави.

На відкритій території посеред військових літаків на постаменті стоїть пам'ятник російському військовику.

Директор музею важкої авіації Віктор  Дейнега заявив, що рішення про передачу пам'ятника з Києва до Полтави ухвалила комісія Міністерства культури України.

«Згідно з законом України “Про музей і музейну справу” ми можемо розміщувати в музеї різні експонати. Нам комісія наряд виписала, ми отримали та й виставили як музейний експонат. Він цікавий тим, що зроблений вручну і десь його продати, на мій погляд, неправильно», — говорить Віктор Дейнега.

Адміністрація військового ліцею імені І. Богуна у столиці захотіла прибрати пам'ятник зі своєї території у 2017 році, пише Радіо Свобода. 26 грудня 2018 року відбулась комісія Мінкульту на чолі з тодішнім міністром культури Євгеном Нищуком. На своїй фейсбук-сторінці він написав: «Експертна комісія Мінкультури одностайно ухвалила рішення, яке дасть змогу перенести пам'ятник Суворову з подвір’я Київського військового ліцею імені Івана Богуна».  

Монумент демонтували і прибрали з подвір'я військового ліцею на початку 2019 року.

 

poltavska-khvilia_xcwi/OZpXlxx7R.jpeg poltavska-khvilia_xcwi/Sntqlbbng.png

На сайті Українського інституту національної пам'яті з'явилося повідомлення, що пам'ятник передадуть до одного зі швейцарських музеїв Суворова.

Проте за невідомих обставин монумент опинився серед літаків та військової техніки на подвір'ї музею авіації у Полтаві.
Співробітник Українського інституту національної пам’яті Богдан Короленко, який безпосередньо займався демонтажем, говорить, що деталі логістичної «спецоперації» можуть знати у київському військовому ліцеї імені Богуна.
Адміністрація ліцею повідомила, що вони мають копію рішення Мінкульту і нададуть його у відповідь на журналістський запит.
>poltavska-khvilia_xcwi/x8ri3bxnR.jpeg

 

Однак колишній директор Українського інституту національної пам'яті Володимир Вятрович говорить, що таке рішення адміністрація ліцею ухвалила самостійно.

«Я вважаю, що не варто було цей пам'ятник перевозити до Полтави і перетворювати це місто на одне із тих місць, де уславлюється російське імперське минуле. Моя особиста версія, що це хтось із приватних осіб хотів таким чином зберегти цей монумент. Я пам'ятаю, коли підіймалося питання про демонтаж цього пам'ятника, ціла група колишніх випускників ліцею наполягала на його збереженні», — розповів Володимир Вятрович.

Представник Українського інституту національної пам'яті Олег Пустовгар говорить, що спочатку пам'ятник мали передати до Ізмаїлу, де планували створити музей колоніального режиму.

poltavska-khvilia_xcwi/d66Lnax7g.png

«Однак він чомусь опинився у Полтаві і це підсилює контекст Полтави як "города руської слави"», — сказав Олег Пустовгар.

Український інститут національної пам'яті звернувся з офіційним листом до військового музею Міноборони України, у якому зазначено, що експонування такого монументу викликає суспільний резонанс.

Вони просять переглянути доцільність його експонування та врахувати позицію спільноти ветеранів російсько-української війни.

Довідка: російський полководець Олександр Суворов брав участь у придушенні Коліївщини ‒ козацько-селянського повстання на Правобережній Україні 1768‒1769 років, також під його керівництвом 1778 року відбулася насильницька депортація з Криму до тодішньої Азовської губернії Російської імперії понад 30 тис. кримських християн (греків і вірмен), внаслідок якої загинуло близько половини переселенців.

пам'ятник, декомунізація, Олександр Суворов

За темою:

  • Полтавці вшанували пам’ять Героїв Крут
  • На Миргородщині демонтують пам’ятник Пушкіну
  • На Полтавщині відкрили меморіальну дошку полеглим воїнам
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.