ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 18.03


У Полтаві вводять локдаун

У Полтаві через погіршення ситуації з коронавірусом посилюють карантинні обмеження. Відповідне рішення прийняли на нараді з питань протиепідемічних заходів у Полтавській ОДА.

У Полтаві зібрали нараду, де обговорили варіанти посилення карантинних обмежень. Найвірогідніше, на наступні 2 тижні закриють кінотеатри, музеї та інші заклади культури, а студентів переведуть на дистанційне навчання.

Остаточне рішення щодо запровадження протиепідемічних заходів приймуть на засіданні обласної комісії з ТЕБ та НС.

Причина —  погіршення ситуації із захворюванням на COVID-19.

Зокрема, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак акцентував, що переважну більшість захворювань фіксують саме у Полтаві та прилеглих громадах. До того ж, погана ситуація саме із тяжкими хворими:

— За добу ми маємо 394 випадки. Це лише ті, які були виявлені за результатами ПЛР-тестування. Ми додаємо сюди ще 300 випадків, які діагностували методом антиген. Якщо ще додати 15% чи більше пацієнтів, які не звернулися до нас... Із тих 394-х виявлених, 189 — це сьогодні діагностовані у Полтаві та тій частині Полтавського району, яку не можна розмежовувати з містом. Наприклад, Розсошенці. Із всіх захворілих майже 50% — це ті, що акумульовані на території біля Полтави.

За добу у нас госпіталізували з ковідом ще 24 особи. За добу тільки бригади екстреної медичної допомоги виїхали до 121 пацієнта з пневмонією. Ще 700 пацієнтів спостерігають сімейні лікарі. Із 523 пацієнтів, яких ми сьогодні лікуємо, 220 знаходяться у лікувальних закладах. Це 42%. Це тяжкі пацієнти. Жодна людина, яка не отримує кисневої підтримки, не знаходиться у стаціонарі.

Якщо подивимося ще ті, які у нас є 240 підозр, і плюс 29 ще підозр виявили за цю добу, то 69 (28,8%) знаходяться у Полтаві. На 47 пацієнтів збільшилася кількість тих, хто перебуває у блоках інтенсивної терапії. 81 пацієнт (60,9%) знаходиться у місті Полтаві. 48-ми (24,5%) пацієнтам у Полтаві надається допомога через апарати штучної вентиляції легень.

І найголовніше — якщо ми в першій-другій хвилі мали одиничні випадки захворювання дітей, ми кожну дитину відслідковували і знали кожну дитину, то сьогодні ми говоримо про те, що захворіли уже 1340 дітей, з яких активно хворіють зараз 183, з яких 69 — у Полтаві і Полтавському районі. Серед дитячого населення є пневмонії ті ж самі ковідні, які ми бачимо у дорослих.

З кожним днем кількість пацієнтів накопичується. Із тих 4685 пацієнтів, які сьогодні на ранок були і спостерігалися, більше половини — близько 2,5 тисяч — сконцентровані і знаходяться на лікуванні у Полтаві.

Учора ми вже перейшли рубіж і переступили у «помаранчеву зону». Коливання ці будуть. Сьогодні вже ми у «жовтій зоні». Але, на сьогодні, це ні про що не говорить, бо сьогодні є задача Уряду і президента, що ми будемо розглядати кожну територіальну громаду і приймати відповідне рішення.

По рівню захворюваності і госпіталізації, Полтаву треба віднести до червоної зони і заборонити все. Але ми сьогодні думаємо, як нам функціонувати і як має працювати економіка. Тому ми повинні всі спільно подумати, як нам все це зробити.

Якщо ми не дотримуватимемося усіх застережних заходів, то через тиждень або навіть через день ми вже будемо в іншій зоні.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов пригрозив найсильнішими заходами:

— Хочу пояснити. Зараз ведеться мова про те, що, якщо ми приймаємо рішення про введення протиепідемічних заходів «червоного рівня» у Полтаві, то ми ведемо мову про наступні заходи. Це заборона перевезення пасажирів, заклади освіти, спортзали закриваються повністю, культурні і спортивні заходи забороняються повністю. Заклади громадського харчування так само закриваються і лише працюють на виніс. Торгівля непродовольчими товарами повністю закривається. Це вже не роз’яснювальна робота, а жорсткі заходи, які ми приймаємо рішення — чи приймаємо чи ні по Полтаві і Полтавській громаді.

Про погану статистику із захворюваннями розповів і в.о. директора ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» Андрій Хайлов. Він також акцентував на показниках захворюваності серед дітей:

— По наших показниках, на сьогодні у Полтавській області відсоток від епідемічного порогу становить 94,9%. Тобто нам залишається 5% до перевищення епідпорогу і ми знову переходимо до «помаранчевої зони». Коефіцієнт виявлення випадків інфікування — 10%, при нормативі не більше 20%. Охоплення тестуванням — 1080 при нормативному показнику не менше 300 на 100 тис. населення. Рівень госпіталізації 45,8 (норматив не більше 60 на 100 тис. населення). Динаміка госпіталізації учора становила 54,3%, сьогодні 41,7% (норматив не більше 50%).

Окрім лабораторного центру МОЗ України, в області працює ще лабораторія по виявленню COVID-19 у центрі профілактики СНІДу і всі дослідження по місту Полтава, відповідно до наказу, відправляються туди. Матеріали решта території області надходять до Полтавського обласного лабораторного центру. У нас затримок видачі результатів по лабораторному центру жодних немає. Найбільший час отримання результатів тестів — наступна доба. За день надходить понад 800 досліджень. Ми практично їх всі обробляємо в один день.

Найбільше нас хвилює захворюваність дітей. Ми вже обговорювали, що треба збільшити до 14 днів весняні канікули. Також треба вирішити витання по закладах вищої освіти та ПТУ — щоби зменшити навантаження на транспорт і менше дітей їздили у транспорті, оскільки у нас зараз іде мутований вірус, який більше уражає більше молоде населення та дітей.

Зокрема, у обласному центрі припиняють роботу театри, музеї та бібліотеки. 

"Так, концерти не проводитимуть, театри, бібліотеки, музеї закриваємо", – наголосив очільник громади Олександр Мамай.

Водночас Міністерство охорони здоров'я встановило на території Полтавської області "помаранчевий" рівень адаптивного карантину.

карантин, коронавірус, локдаун

За темою:

  • На Полтавщині можуть ввести карантин у школах
  • У Полтавському районі у кота виявили сказ
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.