ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:45 19.06


У Полтаві хочуть перейменувати вулицю Кукоби

Полтавський краєзнавець вважає, що якщо рішення про перейменування вулиці Анатолія Кукоби в Полтаві буде прийнято, то кращими варіантами стануть Миколаївська або Подільська.

Так, краєзнавець Леонід Булава повідомив, що до нього звернулася громадськість, зокрема інтелігенція, яка запропонувала перейменувати вул. Анатолія Кукоби.

Причина — вона підлягає декомунізації, оскільки носить ім’я другого секретаря Полтавського міському комуністичної партії. Окрім цього, його діяльність неоднозначно оцінюється громадськістю.

— Документально підтверджено, що Анатолій Кукоба обіймав таку партійну посаду, яка підпадає під дію закону про декомунізації. Також є претензії щодо його рішень стосовно Кадетського корпусу та інших пам’яток архітектури. Але існує багато й таких полтавців, які позитивно оцінюють його роль, адже більшості наших людей подобається авторитарний стиль правління. Тому тут не може бути чогось особистого, питання потрібно розглянути виважено і без емоцій. Скажу, що пропозиція потребує спокійної фахової дискусії. Є два варіанти перейменування: Миколаївська (назва вулиці з 1878 по 1922 роки) або Подільська, бо є район Поділ, є вул. Старий Поділ, а Подільської немає.

У 2011 році, під час громадських обговорень, більшість присутніх мешканців не захотіли перейменовувати тодішню вулицю Пролетарську на Анатолія Кукоби. 

Третього червня у Полтаві відбулося перше засідання комісії, яка займатиметься питаннями дерусифікації топонімів і пам’яток, повідомляє Рoltava.to.

декомунізація, Анатолій Кукоба

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.