ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:34 21.12


У Полтаві хор Верьовки виконав кримськотатарський танець

20 грудня відбувся передноворічний концерт Національного українського хору імені Григорія Верьовки.

У Полтаві в неділю 20 грудня у Палаці дозвілля «Листопад» найвідоміший хоровий колектив України представив передноворічну програму. Серед «родзинок» виступу – кримськотатарський танець.

«У виступах ми підкреслюємо, що Крим – це Україна, – розповів режисер-диригент Національного хору Г. Верьовки Зеновій Корінець. – Показали кримськотатарський танець. Нещодавно були на Донеччині – у Краматорську та Костянтинівці. Дали два концерти на безоплатній основі. Один із них – суто для бійців. На концерті в Краматорську зібралася повна зала людей. Багато у вишиванках. Із собою принесли прапори. У кінці піднялися, просили виконати гімн. Заспівали його разом. Перемагати війну треба зброєю культури. Можливо, саме у мистецтві знайдемо консенсус між людьми».

За рік це вже третій концерт хору в Полтаві. Перед цим були виступи з традиційною програмою (пісні, музика й танці всіх регіонів України) і танцями народів світу. Цей виступ був доповнений святковими елементами – колядками й щедрівками. Хор виконав кілька пісень із Різдвяного циклу.

«У повітрі вже витає святковий дух. Надіємось, що після Нового року ситуація в країні зміниться на краще, – продовжив Зеновій Корінець. – Ідентичності ж немає в жодній країні. У кожному регіоні своя специфіка. Навіть ті ж німці: баварці подекуди не розуміють швабів. І таке всюди. Але ж букет буде багатшим, якщо в нього вплести багато квітів. У хорі Верьовки представлені всі регіони України без винятку. Серед 120-ти акторів є кримчани, донеччани, навіть росіяни й американець».

Співачка Ілона Іванова, яка виступає в хорі 18 років зазначила, що полтавська публіка приймає, як завжди гостинно, тому ансамбль дає тут кілька концертів на рік. Попри складнощі з організаційними моментами (концерт був під загрозою скасування, тому в інтернеті не було афіш і реклами – Полтава 365), вільних місць у «Листопаді» майже не було.

Програма хору Верьовки розписана поденно: наступного дня – виступ у Сумах, після того – в Конотопі. Потім записують флеш-моб у Києві і дають концерт у Чернігові.

«Маємо надію, що в новому році військовий конфлікт в Україні закінчиться. Хочемо виступити перед луганською і донецькою публікою. У 1943 році у Харкові був створений Український народний хор, щоб піднімати бойовий дух солдатів радянської армії. Через півроку після формування хор пішов на передову. У якійсь мірі ми зараз робимо таку ж справу. Українці – нормальна цивілізована нація. Чисто по-людськи вірю, що все в нас буде добре», – підсумував диригент.

Хор імені Верьовки заснований у 1943 році у Харкові, його першим керівником був Григорій Верьовка – композитор і диригент. З 1965 року хор носить його ім’я.

Сергій НАГОРНИЙ

хор, листопад, концерт

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.