ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:04 15.01


У Полтаві художник малював картини прямо під час власної виставки. ФОТО

У галереї актуального мистецтва "Арт-Місія" полтавський художник Анатолій Лавренко створював нове полотно прямо під час виставки, на якій представив білі картини у білому залі.

Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов Анатолій Лавренко малює білим на білому/Фото Олег Журавльов

На переконання співзасновників галереї актуального мистецтва "Арт-Місія", творчість полтавського художника Анатолія Лавренка цікава не тільки полтавцям, вона актуальна в українському та світовому вимірах.

Можливо, саме тому новий виставковий рік організатори виставки Євген Аничин, Іван Момот і Олексій Петренко вирішили розпочати саме з персональної тематичної експозиції Лавренка.

Добірка робіт зовсім нова, на деяких полотнах фарба ще не висохла, про це неодноразово попереджали відвідувачів, а крім того, увагу всіх поціновувачів привертала інсталяція – "Миттєвість творення", бо поряд із мікрофоном для спілкування стояв мольберт із новим полотном, де пан Анатолій вибудовував нову композицію.

"Неймовірне володіння білим кольором, коли біле – вже й не біле, а кольорове", - зазначила директор Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка, мистецтвознавець Ольга Курчакова. На її переконання, на Полтавщині тільки два митці так фантастично досконало пишуть білим – це миргородець Віктор Брикулець і полтавець Анатолій Лавренко.

Враження від картин доповнює й посилює світлий зал галереї. Розмістити білі картини у білому залі було частиною загального задуму митця. Завдяки цьому глядачі поринули в незвичайну атмосферу чистоти й краси, змогли насолодитися оригінальним баченням і непересічним талантом самобутнього художника.

Сам Анатолій Лавренко так характеризує свій новий творчий проект:

"Ідея виставки народилася навесні в пору цвітіння садів, коли все було облито білим. Тема білого кольору мене давно хвилює, тому й вирішив написати серію робіт саме в такому рішенні. Мені нині цікавий живопис нюансів, напівтонів, мої полотна не чисто білі, колір в якому я писав більше невловимий сизий, особливо тут в галереї, де стіни теплі – полотна виглядають особливо. Білий – це дзеркало. Для мене картини це не колір, а тепло і холод. У цьому випадку вийшов, можна сказати, поп-арт – оптичне мистецтво. Мені хотілося створити медитативну виставку, коли ти створюєш не одну роботу, а простір. І мій білий простір – це не ілюстрація, а чиста емоція, яка захоплює глядача й занурює його в медитацію. Намагаюся у своїй роботі позбуватися реалізму, вважаю, що це вже не сучасно".

Марія БОЙКО

Лавренко, виставка, культура, Арт-місія, картини, живопис

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.