ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:12 07.01


У Полтаві так і не вирішили, як буде виглядати Стела Героїв Майдану

За майже два роки жоден проект ушанування пам’яті Героїв Майдану не був підтриманий журі. Експерти і громадськість навіть не вирішили, де буде споруджена стела.

Переможця конкурсу проектів Стели Героїв Майдану в Полтаві за майже два роки журі так і не визначило. Серед представлених на конкурс проектних пропозицій не було такої, яка б відповідала критеріям конкурсу і могла бути запропонована до подальшої реалізації.

Про це повідомив начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Панков на засіданні постійної комісії обласної ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій.

Потім, за його словами, відбулося десять обговорень проектних пропозицій - усе марно: переможця так і не визначили, як і місце, де стоятиме майбутній меморіал.

Відтак, рішення двадцять першої позачергової сесії Полтавської обласної ради шостого скликання ще від 24 лютого 2014 року залишається невиконаним.

Депутати на комісії вирішили: оскільки управління з цим не впоралося - передоручити завдання іншим виконавцям. Депутати мають намір звернутися до обласної організації Національної спілки архітекторів України та юридичної служби з проханням надати пропозиції по встановленню у Полтаві Стели Героїв Майдану у найкоротший термін.

Проти цього вже виступають окремі представники громадськості. Незважаючи на те, що за два роки різноманітні зібрання так і не вирішили ситуацію, Ігор Кіянчук, член ради громадських експертів, зазначив:

"Як увіковічнювати і в якій формі - мають вирішувати в першу чергу учасники полтавського Євромайдану та полум’яні його прихильники, а не обласна організація Національної спілки архітекторів України, велика кількість членів якої Євромайдан не підтримувала!

Конкурс повинен надати можливість самореалізуватися молодим талантам, котрим шлях до тієї спілки буде закритий ще багато років через бюрократичну тяганину і необхідність мати великі кошти на сертифікати та інші документи".

Навпроти облдержадміністрації, поруч із площею, де відбувалися події полтавського Майдану, встановлений тимчасовий пам’ятний знак.

Лесь ГАВРИЛОВ

майдан, стела, Полтава, громадськість, депутати, облрада, рішення, комісія, Кіянчук, Панков

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.