ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:00 18.05


У Полтаві заборонили виробництво консервів, якими влада формувала продрезерв

На виробничих потужностях ТОВ "Продоптом", де виробляли консерви для продрезерву Полтави та ЗСУ, інспектори виявили застаріле обладнання, пошкоджені стелю та підлогу, грибок на стінах.

 

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області відреагували на повідомлення правоохоронців про неякісні м’ясні консерви. Як повідомили Полтавщині у прес-службі управління, 10 травня в рамках кримінального провадження Служба безпеки України ініціювала досудове розслідування щодо потужностей ТОВ "Продоптом", що розташоване на території Полтавського м’ясокомбінату на вул. Харчовиків, 6а.

Після цього фахівці ДПСС виїхали на позапланову перевірку підприємства. Під час обстеження було виявлено низку порушень вимог харчового законодавства: обладнання застаріле та немає достатньої потужності для виробництва заявленої продукції; стіни, стеля та підлога мають пошкодження; місцями стіна та стеля уражені пліснявими грибками. Окрім цього, двері та вікна мають пошкодження та деформовані, витяжна система не працює, на решітках витяжних отворів нашарувався пил. На металевих елементах технологічного обладнання відшарувалася фарба та утворилася корозія.

У приміщеннях наявні мухи, електричні пастки для комах переповнені. Деякі захисні решітки дренажних каналів засмічені відходами м’ясної сировини. Обладнання, яке контактує з сировиною, має пошкодження цілісності, уражене корозією та брудне. Працівники в недостатній кількості забезпечені робочим одягом. Використовувалася сировина невідомого походження, на підприємстві не здійснювався моніторинг сировини і готової продукції на показник безпеки.

Враховуючи зазначені фактори та можливе забруднення продукції, яке могло призвести до захворювання споживачів на ботулізм, інспектори ухвалили рішення про тимчасове припинення виробництва та обіг харчових продуктів на виробництві. Складено два приписи щодо усунення порушень вимог законодавства.

Наступного дня, після отримання постанови про тимчасове припинення роботи, ТОВ "Продоптом" не пропустив інспекторів до перевірки навіть після того, як на місце прибула слідча група поліції. Нині інспекторські дії тривають, матеріали передані до правоохоронних органів.

Нагадаємо, у березні влада міста замовила у ТОВ "Продоптом" 160 тисяч м’ясних консервів двох типів вартістю 14,5 млн грн для формування міського продовольчого резерву. Квітнева перевірка виробничих потужностей підприємства та перша публікація фото з антисанітарією на виробництві викликали суспільний резонанс. Особливо, коли в цій історії пролунало ім’я Вячеслава Стеценка, керівника фракції "За Майбутнє" в обласній раді та "правої руки" Олександра Мамая. СБУ вже почала перевірку наявності консервів у школах Полтави. Правоохоронці підозрюють, що реальна кількість поставлених консервів не відповідає кількості у договірних документах.

28 квітня на скандал відреагував міський голова Олександр Мамай, який повідомив, що немає жодного документу, який би свідчив, що підприємець Володимир Сергієнко (фактичний власник виробничих потужностей "Продоптом") виробляє неякісну продукцію. За інформацією міського голови, свою продукцію Сергієнко постачає й до сусідніх областей, а також до ЗСУ.

Нагадаємо, що весь минулий рік новостворене КП "Добробут Полтавської громади", яке харчує школярів Полтави, замовляло обладнання та продукти виключно у фірм, фактичним власником яких є Володимир Сергієнко. Наприклад, один кілограм мандаринів тоді коштував бюджету 74 грн, а кілограм хліба — 68 грн. Що це, якщо не корупція в її класичному вигляді?

скандал, гроші, влада, продукти, ЗСУ, корупція

За темою:

  • На смітнику у Глобиному знайшли живе немовля
  • У Полтаві шукають розкрадання під час ремонту укриття в будівлі облради
  • Житель Полтавщини планував дістатись Румунії за допомогою надувного кола
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.