ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 23.12


У Полтаві залишать "вічний" вогонь та комуністичні монументи

"Вічний" вогонь на Меморіалі Солдатської Слави у Полтаві вирішили залишити попри те, що його утримання потребує майже мільйона гривень на рік. Особливо на цьому наполіг міський голова Полтави Олександр Мамай.

Про це відомо з його промови 23 грудня під час засідання Полтавської міської ради. Олександр Мамай традиційно згадав про молоді роки та пам’ять про полеглих під час Другої світової війни. Це стало основним елементом промови на підтримку збереження Вічного вогню.  За місяць до повномасштабного вторгнення у 2022 році Олександр Мамай також казав, що цей вогонь є символом пам’яті і його залишать на славу дідам і прадідам, які воювали.

Тож 23 грудня Полтавська міська рада не спромоглася ухвалити жодного рішення про дерусифікацію, засудження російської православної церкви, або відмову від Вічного вогню на користь економії.

Зокрема,  за годину до початку засідання 21-ї сесії, відбулася депутатська комісія з питань містобудування під головуванням Юлії Городчаніної, на які розглянули кілька питань щодо полтавських пам’ятників.

Члени комісії Тарас Бойко, Едуард Волков, Олександр Івахов, Євген Дикань, Денис Поліщук, Вадим Ямщиков більшістю голосів підтримали проекти рішень про демонтаж пам’ятників: Миколі Ватутіну, Олексію Зигіну та Олександру Пушкіну.

Хоча перед цим засіданням подібні проекти рішень не обговорювалися.

Зокрема, окреме рішення про демонтаж пам’ятників радянським генералам передбачає:

  • доручити Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення вжити організаційно-правові заходи щодо здійснення робіт з демонтажу та перенесення пам’ятників Миколі Ватутіну, Олексію Зигіну;
  • визначити місця зберігання об’єктів, які мають бути демонтовані і переміщені згідно з затвердженим переліком.

Вже безпосередньо на сесії авторка проекту Юлія Городчаніна аргументувала проект рішення тим, що радянський офіцер Ватутін брав участь у боях проти військ УНР, а згодом і проти УПА. Щодо Зигіна, то він не звільняв Полтаву у 1943 році. Депутат Юліан Матвійчук підтримав це рішення, аргументувавши це тим, що нинішня російська агресія є аналогією подій сторічної давнини.

Олександр Мамай виступив проти цієї ініціативи.

За рішення проголосували 20 депутатів, рішення не прийнято.

Проект рішення щодо демонтажу (перенесення) пам’ятника Олександру Пушкіну, передбачає:

  • доручити Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради протягом 15 календарних днів з дня прийняття цього рішення вжити організаційно-правові заходи щодо здійснення робіт з демонтажу та перенесення пам’ятника Пушкіну.
  • визначити місце зберігання об’єкту, який має бути демонтований і переміщений.

Депутати без обговорення розпочали голосування: 15 голосів «за», рішення не прийнято.

сесія, міська рада, вічний вогонь

За темою:

  • У Полтаві скликають позачергову сесію облради
  • Сесія Полтавської міськради "провалилася"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.