ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:30 12.10


У Полтаві "замаскували" три імперські пам'ятники

11 жовтня 2022 року пам’ятники коменданту фортеці Келіну та Петру Першому (біля музею Полтавської битви) прикрили захисною синьо-жовтою сіткою. У серпні такою ж маскувальною сіткою прикрили пам’ятник на місці відпочинку Петра. 

 

Таким чином, вже три імперські пам’ятники у Полтаві закриті від очей перехожих.

У червні цього року фігуру Петра I на вході до музею Полтавської битви закрили плівкою. У серпні, під час "Спаського двіжу", організатори "Містохабу" придумали закрити пам’ятник на місці відпочинку російського імператора маскувальною сіткою в патріотичних кольорах, інформує Полтавщина.

Цю ідею підхопив музей, тому вчора такою ж сіткою прикрили два інших пам’ятники — Келіну й Петру I. Вартість однієї такої сітки склала до 8000 грн.

Директорка музею Полтавської битви Наталією Білан ввважає, що на пам’ятниках, які розташовані на території заповідника (шведам від шведів, шведам від росіян), імперської символіки немає: "Ми повинні діяти в рамках законодавства. Наприклад, Закон "Про декомунізацію" чітко говорить, що повинно бути у музейних експозиціях, а що потрібно демонтувати. Ми ж не маємо закону про деімпералізацію. Ми просто закрили пам’ятники в громадському публічному просторі, розуміючи сьогоднішню ситуацію".

Варто додати, що музей Полтавської битви самостійно прийняв рішення щодо своїх пам’ятників. 

деколонізація, музей, історія, пам'ятник, війна

За темою:

  • У Полтаві розглянули громадські пропозиції щодо назв іще 15 вулиць
  • Мамай принципово не хоче демонтувати пам'ятник Ватутіну
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.