ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 05.11


У Полтаві замість бібліотек планують створити мультифункціональні публічні простори

Учора, 4 листопада, в офісі інтегрованого розвитку міста представники місцевої влади, бібліотекарі та науковці обговорили програму розвитку бібліотечної системи міста.

Про це повідомили на сайті Полтавської міської ради.

Одним із проектів Концепції інтегрованого розвитку міста "Полтава – 2030" є перетворення бібліотек на мультифункціональні публічні простори, які мають стати такими собі інформаційно-просвітницькими центрами у районах.

Як розповіла керівник офісу проекту "Інтегрований розвиток міст в Україні" у Полтаві Ірина Брижань, у місті було проведено опитування, в якому полтавці висловили пропозиції яким чином, на їхню думку, може змінитися бібліотечна система міста. 

Отже, серед того, що найчастіше зустрічалося в анкетах – бібліотеки мають відійти від застарілих функцій видачі літератури; на їхній базі мають функціонували інформаційно-просвітницькі центри.

"Найчастіше зазначалося, що бібліотеки можуть стати Центрами дозвілля мікрорайонів. Саме тому ми сьогодні ініціювали зустріч із керівниками районних рад міста. Наша мета – створити дорожню карту, яким чином ми можемо дійти до реалізації пропозицій громади. Це дуже актуальний проект",

- зазначила Ірина Брижань.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота наголосив, що усі пропозиції полтавців мають бути систематизовані у єдине ціле:


"Я радий, що ми зібралися з фахівцями бібліотечної системи. Я думаю, що усі пропозиції ми систематизуємо у єдину історію. Дні мікрорайону, заходи у дворах мають певну потребу. І саме полтавці, у рамках досліджень, зазначали про потребу проведення таких заходів безпосередньо не у центрі, а ближче до людей. Є заклади бібліотечної системи, які можуть використовуватися як майданчики для громадських обговорень питань, що стосуються району, для презентацій, звітності, роботи депутатів. З розвитком реформи децентралізації, бібліотечна система є тим майданчиком, який може використовуватися районами для роботи в осінньо-зимовий період, коли є, наприклад, багато заходів".

Також, фахівець КО "Інститут розвитку міста" Артем Іванюк розповів присутнім про український та закордонний досвід щодо створення на базі класичних бібліотек мультифункціональних громадських просторів, яку охоче підтримали представники районних у місті Полтава рад, та зазначили, що готові до співпраці.

розвиток, інтеграція, бібліотеки

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.