ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 27.01


Завершили розслідування стосовно голови Ленінського райсуду Полтави

У Полтаві завершили розслідування стосовно голови Ленінського районного суду міста Полтави Юрія Новака, який підозрюється у вчиненні низки корупційних злочинів,

26 січня прокурори САП завершили розслідування стосовно голови Ленінського районного суду міста Полтави Юрія Новака, який підозрюється у вчиненні низки корупційних злочинів, зокрема одержанні $10000 неправомірної вигоди, шахрайстві та декларуванні недостовірних відомостей (ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 190 та ч. 1 ст. 366-2 КК України).

На сьогодні детективам НАБУ надано доручення відкрити матеріали справи стороні захисту для ознайомлення. 

Відповідно до матеріалів справи, суддя Юрій Новак отримав неправомірну вигоду у сумі $10000 від директора та засновника ТОВ «Дігорський». Ці кошти він обіцяв передати своїй колезі з Октябрського райсуду Ірині Блажко, аби та ухвалила необхідне рішення про стягнення несплаченого страхового відшкодування по справі пожежі у готелі «Голд». Однак, підозрюваний кошти нікому не передавав, а залишив собі, а з суддею щодо розгляду справи не домовлявся. Сама Блажко у грудні 2022 року взяла самовідвід у страховій справі.

Також детективи та прокурори встановили, що суддя не задекларував дані про статки на суму близько 2,7 млн грн, що підтверджено висновком експертизи. Зокрема в е-декларації за 2020 рік він не вказав інформацію про квартиру та машиномісце, а також автомобіль Kia Sportage, що перебували у його користуванні.

У серпні 2022 року служителю Феміди повідомили про підозру. Наразі Юрій Новак продовжує здійснювати правосуддя перебуваючи під заставою у 910 тис. грн.

Нагадаємо, колега Новака, суддя Ленінського райсуду Полтави Сергій Кононенко, отримав 7 років ув’язнення за хабар у 5000 грн, який він отримав у 2017 році. Свого часу ВРП встигла відсторонити Кононенка від посади.

Проте виникла інша проблема — вже 5 років, очікуючи на набрання вироку законної сили, суддя не здійснює судочинство, проте продовжує отримувати заробітну плату. — пише « Полтавщина».


Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.