ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 20.07


У Полтаві завершили стінопис на честь рятувальників

У Полтаві завершили створювати стінопис на честь рятувальників. Над ним працювала речниця ДСНС регіону Світлана Рибалко.

Зображення вдруге покрили лаком, аби воно краще зберігалося.

Стінопис створили на будівлі головного управління ДСНС у Полтаві, що на вулиці Маршала Бірюзова.

На зображенні розміром 11 на 12 метрів – гасіння лісової пожежі, вогню в будинку та ліквідація наслідків російських обстрілів.

"Дуже хотілося більше сюжетів сюди вкласти, в цей мурал. Адже наша служба – це не тільки вогнеборці. Це ще й піротехніки, водолазно-рятувальна служба, хіміки. Я думаю, що місця вистачить, можливо, ми ще десь. Хотілося просто залишити пам’ять", – каже авторка роботи Світлана Рибалко.

На муралі у Полтаві зобразили роботу рятувальників

Частина зображення на муралі на честь ДСНС. Суспільне Полтава

Як створювали мурал на честь ДСНС

Над стінописом Світлана Рибалко працювала від осені 2022-го, а до цього спеціально готували стіну, зокрема, наносили штукатурку.

Ескіз для муралу створили на основі фотографій пресслужби ДСНС, зокрема, із Полтави та Києва. Світлана Рибалко Суспільному розповіла:

"Ті, які ліквідовують пожежу, – це полтавські вогнеборці всі. Я просто взяла сюжет з фотографії, яку бачила в інтернеті, зокрема, Павла Петрова. Але там настільки їх було погано видно, що я самих пожежних взяла від нашої аварійно-рятувальної частини."

Світлана Рибалко у Полтаві створювала мурал про ДСНС від осені 2022

Над ескізом роботи Світлана Рибалко працювала близько тижня. А для точного перенесення малюнка на стіну її площу довелося розділяти на квадрати. Покриття лаком – це завершальний етап.

"Вже зараз, коли бачу, – дуже задоволена. Масштабно так вийшло. Чесно, я не думала, що в мене вийде. Я ніколи не малювала на такі масштаби. І я розуміла, що це фізично дуже складно", – розповіла авторка.

На муралі на честь ДСНС у Полтаві зобразили роботу рятувальників

За словами Світлани Рибалко, матеріали для роботи закупили за рахунок управління ДСНС. Також для створення стінопису використовували спеціальну машину.

Що кажуть про мурал про рятувальників у Полтаві

Житель Полтави Богдан Голуб Суспільному розповів, що біля муралу проходить часто. Йому, каже, зображення подобається.

Мурал у Полтаві покрили лаком 19 липня 2023

Світлана Рибалко та Сергій Варенко перед покриттям муралу лаком. Суспільне Полтава

"Це дуже круто, тому що багато будівель старенькі вже, якось їх обновити буде класно. Рятувальники – це герої. Я вважаю, що цей мурал дуже класно їх характеризує, все показує", – каже Богдан Голуб.

Рятувальник Сергій Варенко допомагав Світлані Рибалко з покриттям зображення лаком. Суспільному розповів:

"Враження лише позитивні. Дуже вийшло гарно, красиво. Мені дуже подобається. Така гордість за свою службу. Усе в одному кадрі".

 

ДСНС, мурал

За темою:

  • У Полтаві створили мурал на честь полеглого 18-річного музиканта
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.