ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:45 15.11


У Полтаві збирають підписи за появу у місті вулиці Гаврилишина

Полтавці виступили з ініціативою перейменування однієї з вулиць обласного центру на честь видатного українсько-канадсько-швейцарського економіста і мецената Богдана Гаврилишина.

Минулого тижня у Полтаві розпочався збір підписів щодо ініціативи перейменування однієї з вулиць міста на честь Богдана Гаврилишина. Підписують полтавці лист до міського голови Олександра Мамая. У документі пропонують три варіанти топоніму, назву якого можна змінити - Першотравневий проспект, вулиця Сакко та вулиця Халтуріна.
Серед підписантів — громадські активісти, журналісти, політики, представники обласної влади. Ініціативу письмово підтримали голова Полтавської ОДА Валерій Головко та голова Полтавської облради Олександр Біленький.

Богдан Дмитрович Гаврилишин (19 жовтня 1926 р., Коропець — 24 жовтня 2016 р., Київ) — один із найвпливовіших і найвідоміших українців свого часу, видатний українсько-канадсько-швейцарський економіст, професор, благодійник, громадський діяч, член Римського клубу.
Він був радником трьох Президентів України, урядовців та міжнародних компаній, одним із організаторів Всесвітнього економічного форуму у Давосі (Швейцарія), невтомним мислителем і натхненником молоді.
Одна з ініціаторок проекту Альона Гончаренко говорить, що поява вулиці Гаврилишина у Полтаві було б гідним вшануванням тих зусиль, які Богдан Дмитрович спрямував в розвиток української молоді:
Вірю, що полтавці підтримають цю ініціативу. Богдан Гаврилишин — це гідний приклад для наслідування, успішна людина, яка зробила себе сама і допомогла у цьому багатьом іншим. Я мала честь особисто знати Богдана Дмитровича. Це була надзвичайна людина. Ім'я Гаврилишина більш відоме за кордоном, і, безперечно ввійде у світову історію, тому надзвичайно важливо увіковічнити його пам'ять в Україні

 - вважає пані Гончаренко.
Востаннє Богдан Гаврилишин відвідував Полтаву в жовтні 2015 року - вчений прочитав полтавцям лекцію та розповів про програму свого фонду "Молодь змінить Україну". До речі, вчений дуже любив народний хор "Калина". Під час останнього візиту до Полтави він зміг насолодитися їхнім співом наживо. Цей колектив економіст уперше почув під час їхніх гастролей у Швейцарії. "Калина" ж відкривала концерт до 90-річчя Гаврилишина, який відбувся 19 жовтня.

Роман ПОВЗИК

ініціатива, перейменування, Богдан Гаврилишин

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.