ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:00 11.08


У Полтаві знесли історичний балкон, з якого виступав Гітлер

У Полтаві демонтували балкон, з якого, як стверджують історики, в 1942 році виступав з промовою Адольф Гітлер. Балкон знесли з історичної будівлі на вулиці Єврейській, 3.

Під час візиту Гітлера до Полтави в 1942 році, за даними деяких істориків, він виголосив промову з балкона будівлі

Те, що балкона немає, помітили активісти громадської організації SavePoltava. Вони ж підготували звернення про реставрацію балкона і повернення його на місце.

Щоб з'ясувати долю балкона, журналісти видання «Коло» звернулися до міської ради. Там їм відповіли, що балкон —  аварійний і представляв небезпеку для перехожих.

Чиновники пообіцяли повернути балкон після реставрації.

Довідково: Особняк Кірхи (Будинок старости) розташований на розі вулиць Європейської та Пилипа Орлика. Коли саме він був зведений, точно не відомо. Орієнтовно він з’явився у кінці XIX - на початку XX століття як житло для пастора німецьких колоністів. У 1808 році почалося заселення в Полтаві німецьких майстрів-ремісників, що виготовляли сукно для військових, цеглу. А оскільки німці були лютеранами, то в місті побудували молитовні споруди – кірхи. Одну з них звели навпроти сучасної Галереї мистецтв, де нині Студентський сквер. А на розі вулиць Кобеляцької та Монастирської побудували будинок для свого пастора. Під нею до кірхи був прокладений підземний хід. У 1930-х в будинку пастора, за версією старожилів, була поліклініка. Потім приміщення стало службовим житлом для секретарів обкому ЦК КПРС. А в роки Другої світової війни в Полтаві був штаб 6-ої та 8-ої армій генерала Паулюса. Коли Гітлер у 1942 році приїжджав до Полтави, він виголошував промову з балкона цього будинку. Щоправда з приводу останнього факту думки істориків відрізняються.

Після війни будівля знову стала житлом для обкомівських секретарів. Останнім, хто там мешкав із родиною, був перший секретар обкому О. М. Мужицький, тому досі полтавці часто іменують цей корпус дитсадка «дім Мужицького». У 1966 році будинок віддали під дитсадок. 

 

скандал, історія архітектура, Адольф Гітлер

За темою:

  • Українська компанія Parimatch почала збір підписів
  • Суд залишив скандального Корнєєва під вартою
  • У Полтаві виявили хвору на сказ лисицю
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.