ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 27.01


У Полтаві знову виганяють стихійних торговців біля центрального ринку

Міська влада Полтави зробить ще одну спробу перенести стихійний овочевий ринок з вул. Новобазарної в район вже колишнього фекального озера на Київському шосе.

Як повідомляє «Полтавщина», є дві проблеми: торгівці ромської національності, які не хочуть покидати насиджене місце та власники автостоянки на Київському шосе, яку міська влада хоче забрати під ринок.

П «Полтава-Сервіс» не відмовилося від своїх планів перенести ринок «Овочевий» з вул. Новий Базар на вул. Київське шосе. Про це «Полтавщині» розповів керівник комунального підприємства та депутат міськради Денис Поліщук:

— Вже готуємо документи на найближчу сесію міської ради. Для вирішення питання потрібно 2 рішення. Після цього всі автомобілі, які торгують на «Овочевому» мають переїхати звідти. Окрім цього плануємо звільнити від стихійної торгівлі й інші прилеглі до центрального ринку вулиці, наприклад, Шевченка та Героїв Чорнобильців. Розумію, що буде важко, але все одно рухатимемось далі.

Про плани перенесення ринку у січні 2020 року повідомляв ще попередник Поліщука — Дмитро Бурмака. Тоді він розповів, що на ділянці за адресою вул. Київське шосе, 70-а згнив колектор, а тому, можливо, слід відшукати нову ділянку вздовж траси.

Незабаром підрядник «Полтававодоканалу» завершить ремонт аварійного колектора на ділянці від «МакДональдзу» до вулиці Великотирнівської. Тому на потенційному новому місці не буде «фекального озера».

Рішення «Полтава-Сервісу» щодо своєрідної евакуації торгівлі на трасу також може свідчити про те, що КП готове відмовитися від своєї попередньої тактики — легалізації торговців шляхом створення на вулицях постійнодіючого ярмарку.

Так, у травні 2021 року КП «Полтава-Сервіс» уклало договір співробітництва з ФОП Світланою Мирною. Вона має передавати до бюджету щомісяця 20057 грн, які збирає з «ярмаркувальників» на вулицях Новий Базар, Героїв-Чорнобильців, В’ячеслава Чорновола та Шевченка.

Втім, у влади може виникнути інша проблема, більш суттєва ніж аварійний колектор. За адресою вул. Київське шосе, 70а діє приватна автостоянка ПП «Карсад-1», які категорично проти розміщення там ринку.

Також є сумніви стосовно того, що стихійні торговці погодяться на такий переїзд, адже їм зрозуміло, що у разі такої примусової евакуації їхні доходи зменшаться — околиця це не постійно людний центральний ринок.

Показовий випадок стався у серпні минулого року, коли підприємець Олександр Мусаєв демонстративно повернув на вул. Новий Базар свої іржаві ГАЗельки, проігнорувавши рішення «Полтава-Сервісу» та Інспекції з благоустрою.

Окрема проблема — так звана етнічна складова ринкової торгівлі. Представники окремих національностей готові говорити лише за умови своєї торгівлі на центральному ринку, але про переїзд звідси вони не хочуть й чути і не будуть підкорятися місцевій владі.

ринок, перенос

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.